Ego Denen Görünmez Canavar

 


O Zaman Biz de Görünür Yapıp ‘’O’’nu Yok edelim!

Echart Tolle yazmış olduğu Var Olmanın Gücünde ego yu anlatırken yapmış olduğu birkaç tanımlama dikkatimi çekti. Acı bedeni anlatırken yapmış olduğu birkaç tanımlama vardı.
Bunlardan birincisi istenilmemek duygusu ile ilgiliydi. Echart Tole bu konuyu şöyle açıklıyordu: “ İstenilmeden doğan ve annesi tarafından ilgilenilmeyen çok az sevgi gören bir çocuk yetişkinliğe ulaştığında hem annesinin sevgisine ve ilgisine karşı yoğun özlem duyan hem de kendisinden bunları esirgediği için annesinden nefret eden bir acı beden geliştirmiş olabilir.”


Tespit benim için oldukça ilginç bir konuya parmak basıyordu. Acı beden tanımı aslında bizim
yaşadığımız olay ve korkularımızla zamanında tam anlamıyla yüzleşemediğimiz için bu korkuların bedenimizde bırakmış olduğu enerji kalıntıları ve bu enerji kalıntıları yaşanan olumsuz olaylarla daha güçlenerek hayatımızı yönlendirmeye ve kendisine uygun enerjiye sahip insanları yani acı bedenleri çekerek yaşadıkları ile beslenmesine devam etmesi ile oluşmaktaydı.

Tanımın devamı daha da ilginçti; “ Bu durumda karşılaştığı tüm kadınlar acı beden ihtiyaçlarını tetikleyecek, bu durum kendisini o bedenleri baştan çıkarma arzusu ile ifade edecektir. Bu konuda tam anlamıyla uzman olacağı şüphesizdir ancak bir ilişki fazla yakın hal almaya başladığında ya da bir şekilde karşısındaki kadından beklenmedik bir hareket görmeye başladığında, acı bedenin anne figürüne karşı öfkesi tetiklenecek ve ilişki sabote dilecektir.”

Bir diğer konu ise “Ebeveynleri sürekli para konularında tartışan bir ailede büyüyen çocuk, onların para konusunda korkularını benimseyerek sadece parasal konularda söz konusu olduğunda tetiklenen bir acı beden geliştirebilir. Böyle bir çocukluk yetişkinliğe ulaştığında son derece önemsiz rakamlar söz konusu olduğunda bile parayla ilgili olarak kolayca öfkelenebilir. Bunun ötesinde aslında hayatta kalma dürtüsü ve yoğun bir korku vardır. ”
Egolar ne kadar tehlikeli ve içten içe bizi yiyen bir düşman değil mi?


‘’Bir Zen hikâyesi:

Öğrenci üstadına sorar: “Ego nedir?” Üstat yüzünü buruşturarak “Ne kadar aptalca bir soru! Bunu sadece bir aptal sorabilir.” der. Bu cevap karşısında öğrenci allak bullak olur, kıpkırmızı kesilir. Bunun üzerine hocası gülümser ve şöyle der: “İşte ego budur!”
Bir durumdan kopmak kurtulmak istiyorsanız eğer ilk önce içinde bulunduğunuz içinizde yaşayan düşmanları iyice düşünün; sebeplerini, var oluşlarını, nelerin etken olduğunu gibi..
Bütün olarak bunları düşünün ve bir kutuya koyun hapsedin! Unutmayın siz de bir hür insansınız !!
Egolar pasifinse düşünce sistemidir yani sizi geriletir durağan yapar ….
Nice egosuz günler dileğiyle…
Ego Denen Görünmez Canavar 4.5 5 Kybalion O Zaman Biz de Görünür Yapıp ‘’O’’nu Yok edelim! Echart Tolle yazmış olduğu Var Olmanın Gücünde ego yu anlatırken yapmış olduğu birkaç tanı...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved