Çapaları Atalım Sıkıntılarımızı Yok edelim ! NLP

 


Çapayı denize değil kendimize atacağız. Nasıl mı ?

Yaşantımızın her döneminde iyi veya kötü olaylar üzerimizde bir etki bırakmıştır.Geçmişte yaşadığımız üzücü bir olayı hiç sebep yokken birden hatırlayabilir ve üzülebiliriz.Bu hepimizin başından geçmiştir. 

Bir müzik duyarız bize geçmişi hatırlatır eğer o müziği eskiden üzüntülü bir anda duymuşsak tekrar aynı hisleri duyarız veya bir yemeğin kokusu bizi anılara götürebilir.Dikkat ederseniz burada duyguları bize yaşatan olaylar hareketler mevcuttur. Bunlara NLP'de ÇAPA deriz.Beynimizde istemli istemsiz bir sürü çapalar vardır.Şimdi mutsuz üzüntülü vaya öfkeli bir anımızdan nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

İlk önce rahat bir şekilde oturun , gözlerini kapatıp hayatınızdaki en mutsuz üzüntülü anınızı düşünün ve ona geri gidin o duyguları olayları beyninizde canlandırarak tekrar yaşayın evet bu zor bir olaydır.Ama hatırlamanızı bırakmayın o anları yaşayın aynı duyguları üzüntüyü ve bu arada üzüntüyü hissetmeye başladığınızda bir çapa belirleyin bunu hareketle sembolleştirin örneğin üzüntüyü hissederken sol elinizi yumruk yapın ve sıkın .Bu üzüntü duygunuzu sembolleştirir. 5-10 saniye elinizi yumruk yaparak açın bunu tekrarlayın .Buradaki olay beyninizin bu çapayı kabul etmesidir.

Şimdi gözlerinizi açın ve normal konuma gelin şu andasınız ve geçmişteki kötü olaydan çıktınız biraz nefes egzersizleri yapın 5 kereden fazla olmamak şartıyla burnunuzdan derin nefes alıp ağzından yavaş yavaş verin. Rahatlamanız açısından faydalı olur.

Sonra tekrar gözlerinizi kapatın ve bu sefer hayatınızdaki keyif aldığınız bir zamanı düşünün. Ve o neşeli anınıza gidin olayları yaşayın güldüğünüzü mutlu olduğunuzu hatırlayıp , dugularınızı hissedin. Bunları düşünürken bu sefer sağ elinizi yumruk yapın ve sıkın eliniz yumruk halinde 5-10 saniye dursun ve elinizi açın ve tekrar yumruk yapıp sıkın.

Bunu tekrarlayın beyninize komut gitsin.Şimdi gözlerinizi açın normal halinize gelin .Yukarıdaki anlatmış olduğumuz tekniği hem sol yumrukla ve arkasından sağ yumrukla tekrarlayın Bu egzersizleri sürekli yaptığınızda beyniniz otomatikman mutluluk ve mutsuzluk çapalarını ( yumruk sıkma hareketiyle sembolleştirdiğiniz )algılamış olur , beyninizin içinde yer ederler.
Çapaları Atalım Sıkıntılarımızı Yok edelim ! NLP 4.5 5 Unknown Çapayı denize değil kendimize atacağız. Nasıl mı ? Yaşantımızın her döneminde iyi veya kötü olaylar üzerimizde bir etki bırakmıştır.Geçm...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved