Dolunay Başak Burcunda

 


25 Şubat saat: 22.27 de Dolunay Başak Burcu nun yedinci derecesinde Başak Balık ekseninde gerçekleşiyor. Dolunay ın oluşumu; Güneş le Ay ın karşıt açı oluşturmasından meydana gelir.

Buradaki Ay ın durumu Yeni Ay dır. Yeni Ay ve Güneş karşı karşıya gelerek 180 derecelik bir açı oluşturup Dolunay meydana gelir.

Bu dolunay da Jüpiter le Ay kare ve Pluto ile üçgen konumundadır. Yani ayrıntılı olarak anlatırsak; Ay Başak ta onuncu evde, karşı konumda Balık dördüncü evde Neptün, Güneş ile de Chiron karşıt açı oluşturuyor. Kare açıyı da Jüpiter le yapıyor. Bunlarında anlamı; odaklandığınız zaman çok güzel sonuçlar çıkarırsınız, yeter ki sinirlenip içinize kapanmayın ki, Ay etkisi görüleceği için kendini ifade edemeyip çevrenize bir duvar örebilirsiniz. Olur olmaz şeylere sinirlenip anı kaçırmayın. 

Dolunay da; duygular yoğun yaşanmaktadır. (Bu her burç için geçerlidir), ellerindeki işlerini en ince ayrıntısına varana kadar inceleyip mükemmel bir şekilde yapmak isterler, toprak grubundan olan Başaklar; mükemmelliyetçiliğin mükemmelliğini; titizliğin titizliğini yaşarlar. Bu da başladıkları işlerini bitirmede zaman alabilir. Çünkü genelde de bir projeye başlarlarken ince eleyip sık dokudukları için normalde bitirmeleri gereken işler uzayabilir. Ayrıca Merkür de retroda olduğundan dolayı, iletişim konularında sıkıntı yaşayabilirler, iletişim derken kendilerini duygularını anlatmakta sessiz kalabilirler Dolunay da özellikle. Bunun için kendinizi dinlemeyin, kafanızın içindeki sesi susturun, tinsellikten (ruhsallıktan ) ziyade nesnellikle uğraşmaya daha ağırlık verin.
Dolunay Başak Burcunda 4.5 5 Unknown 25 Şubat saat: 22.27 de Dolunay Başak Burcu nun yedinci derecesinde Başak Balık ekseninde gerçekleşiyor. Dolunay ın oluşumu; Güneş le Ay...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved