Okültizmin Duayenlerinden Papus ,Papus Tarotunda Açılım Çeşidi

 


Topluma baktığımız zaman; Tarot konusunda küçük bir kitapçık satarlar kartların yanında broşür gibi; onu okuyan bilgi sahibi olduğunu düşünür. Bir de yanına hislerini de ekledi mi tamamdır.

Ayrıca bir anektot daha ; Tarotun içeriğini anlayaman kötüler; bir üç harfliler ki toplumda ismi bu ;‘’ cin ‘’ bile diyemezler ; çünkü öyle insanlara empoze edilmiştir ..Ne cin olayı vardır ne de  ifrit ( demon; enerji olarak cinden güçlü varlıklardır.72 demon vardır .Her bir demonun kendisine ait lejyonları bulunur.Her 1 lejyon 100.000 cinden meydana gelir .yani cine gelene kadar ….) .İnsanların kendi beyinleride RUHTUR..Kendini geliştiremeyip varlıklardan yardım almak saçmalıktır.

Önce kısaca Üstat Papus kimdir ona değinelim ; Papus, (Dr. Gérard Encausse, 1865-1916) hayatının büyük kısmını okült, ezoterik ve spiritüel konuları incelemeye adamış bir araştırmacı, yazar ve doktordur.

Bu arada ; OKÜLT öğretiler ile uğraşmak zordur , bu öğretiler piyasa da sokakta bulunmaz :Şahısların kurslar açıp  sertifikalar  verdiği bir öğreti şekli  değildir.Yurt dışında özellikle Amerika ve Rusya da  ezoterizm metafizik parapsikoloji üzerine okullar vardır.FBI gibi örgütlerde parapsikolojiye yer verilmektedir ,yararlanılmaktadır.Yurt dışındaki üniversitelerden bazıları  şunlardır;


 Edinburg üniversitesi (Arthur Koester Parapsikoloji Bölümü),
Liverpool Hope ve John Moores üniversitesi koleji,
Northampton ve Coventry üniversitesi.
Bazı İngiliz üniversiteleri ise diğer paranormal olaylar konularında
 Goldsmiths koleji psikoloji bölümü
 Londra ve Huddersfield üniversitesi davranış bilimleri bölümü
Amerika'da California'da Palo Alto'da Transpersonal Psikoloji Enstitüsünde parapsikoloji konusunda
 San Francisco'da Saybrook Enstitüsünde de uzaktan eğitimin bir parçası olarak da parapsikoloji eğitimi verilmektedir.
 


Türkiye de de Metafizik üzerine araştırma vakıfları kurulmuştur. MTİAD ve BİLYAY Vakfı,.Bil_ Yay vakfı Kuruculuğunu Dr. Bedri Ruhselman tarafından 1950 yılında kurulan Türkiye Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Cemiyetine dayanır..1994 yılında, MTİA Derneğinin geleceğe ait vazifesinin zemini olacak bir uluslararası organizasyon olan İnsanlığı Birleştiren Bilgiyi Yayma (BİLYAY) Vakfı kuruldu. 1995-1996 arasında on ay boyunca her salı günü HBB TV’de yayınlanan “A’dan Z’ye” programının “Merak Ettikleriniz” köşesinde Ergün Arıkdal halktan gelen soruları yanıtlamış, Anadolu’dan gelen program taleplerine TV paket programları yaparak iletişim ağını genişletmişti. Asli görevleri, tüm bilgiler arasındaki ruhsal bağları kurmak için araştırma yaparken “üstün ruh değerlerinin ortaya çıkmasına” hizmet etmek olan MTİAD ve BİLYAY Vakfı, kuruldukları günden beri, bu temel gerçeğe uygun olarak, değişime açık olan herkesi kendi hayat planıyla ilgili görevlerinin başında olmaya ve yeni yapılanmaya hizmet etmeye davet etmiştir.


Çevrenizde gördüğünüz ,duymuş olduğunuz Astroloji Reiki Kundalini Meditasyon, Kişisel Gelişim, Simya ,Astral Seyahat gibi  bütün konular OKÜLTİZM _KABALA da  mevcuttur.

Okültizmle ilgili kısa bilgi verdikten sonra ki sayfamızda daha geniş içerikli bilgilerde  vardır. Konumuz olan Papus a dönelim. Papus ; Okültizm ,Kabala  ve Tarot üzerine çok derin çalışmaları olmuş , kendi adını koyduğu tarot analiz yöntemleri geliştirmiştir

Bunlardan biri olan BÜYÜK PAPUS YAYMA YÖNTEMİDİR.Tekrar başka konularda da belirttiğimiz gibi nette çok fazla bilgi içermeyen  bir yöntemdir.Bu açılımda ;Büyük ciddi sorunlar veya hayatın tümüyle ilgili gidişatı görmek için yapılan danışmalarda basit yöntemler yetersiz kalabilir. Bu nedenle astrolojik tesirleri daha ayrıntılı olarak yansıtabilmek için güneşin 12 horoskop evindeki hareketi ile senkronize olacak bir açılımın, üç ve dört kartlı yayma yöntemlerine eklenmesi ile oluşan büyük Papus Yayma yöntemi kullanılabilir.


Okültizmin Duayenlerinden Papus ,Papus Tarotunda Açılım Çeşidi 4.5 5 Unknown Topluma baktığımız zaman; Tarot konusunda küçük bir kitapçık satarlar kartların yanında broşür gibi; onu okuyan bilgi sahibi olduğunu düşünü...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved