Şubat Ayının Taşları Ametist Kristali ve Oniks Taşı

 


Ametist Kristali:Sakin, denge, sabır ve huzur sağlamak için duygusal, ruhsal ve fiziksel düzlemde çalışır. Refah ve bolluğa etken olur. Hukuki sorunları ve para sorunları ile uğraşırken ametist den faydalanılır. Yüzyıllar boyunca değişik toplumlarda beğeniyle kullanılmıştır, Asya ve Mısır'da mühür olarak kullanılmıştır.

Eski çağlarda sarhoşluğu yok eden taş olarak kabul edilirdi. O yıllarda kadeh, kap, çanak gibi araçların çoğu ametistten yapılmaktaydı. Bu taş, endokrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Kanı temizlediğine ve enerji verdiğine inanılır. Aynı zamanda bilinç seviyelerini yükselttiğine ve yatıştırıcı etkisi olduğuna inanılır. Meditasyon için kullanılan en ideal taşlardan biridir.

Çocukları korkularından ve solunum yolu hastalıklarından koruduğuna inanıldığı için çocuk taşı da denir. İskeleti kuvvetlendirdiğine, tiroit bezlerini harekete geçirdiğine inanılır. Aynı zamanda tansiyon ve kaygıyı azaltıcı, canlandırıcı etkisi olduğu, zihinsel açıklık ve aydınlanma için kullanılmaktadır. Fiziksel yetenekler, yaratıcı ifade ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirdiği de düşünülür.
Oniks Taşı: Kaygı azaltıcı bir taştır. Karşı cinsle olan kutuplaşmaları dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirdiği düşünülür. Oniks kontrol ve denge unsuru bir taştır. Bağımlılıklardan kurtulmaya yardım ettiği, konsantrasyonu sağladığı ve nazara karşı koruduğuna inanılır. Bazı kişiler tarafından Ayrılık Taşı denir. Oniks’in bir çok renk çeşidi vardır. Bu taşı kullanan kişinin hangi konuda enerjiye ihtiyacı varsa onu sağlayan bir taş olarak bilinir. Gelecek kaygılarını yok eder.

Şubat Ayının Taşları Ametist Kristali ve Oniks Taşı 4.5 5 Unknown Ametist Kristali:Sakin, denge, sabır ve huzur sağlamak için duygusal, ruhsal ve fiziksel düzlemde çalışır. Refah ve bolluğa etken olur. ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved