Tarotta Aziz Kartı

 


Aziz Kartı
Tarotta Aziz Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi)

Tarot'un üç koruyucu kartından biridir. Aziz; güven, başarı ve saygınlık gibi konuları, derin düşünceleri temsil eder. İnanmışlığın getirdiği güveni simgeler. Ahlak ve namus gibi değerler ve iyi niyeti sembolize eder. Nasıl ki, İmparator kartı maddi dünyayı temsil edip yönetiyorsa, manevi dünya yönetip temsil eden de Aziz'dir.

Manevi dünyanın yöneticisi olması onun hoşgörülü olmasını sağlamaktadır. Ancak bir taraftan da yönetici burcunun Boğa olması onun gerçek dünyayla, düzen ve toplumla da bağlantılı kılmaktadır.

Bu kart, bir olayın olumlu gelişeceğini işaret eder. Tarotta Aziz kartı, ahlaki değerleri ve iyi niyeti simgeler. Bir olayın gidişatını genelde olumlu etkileyen üç tarot kartından biridir. Yaşamınızdaki yer alacak yeni bir geçişin olumlu olacağını haber verir. Hayatta daha derin anlamların çıkarabileceğini ve daha derin baz alınabileceğini vurgular. İş hayatında karşılaşacak olumsuz durumlarda kendi ilkelerinden vazgeçmemeyi önerir.Varoluşumuza dair sorularla uğraşılacak bir döneme girileceğini gösterir. İlişkilerde ise, karşılıklı güven ve sempatiyi işaret eder. Tarotta Aziz kartı, evlenme isteği olarak da yorumlanır.

Bu kart geleneksel anlamda bir evliliğin veya eğitim olasılığının habercisi olarak yorumlansa da açılan diğer kartlarla daha ayrıntılı bir yorum yapılabilir. Eğitimle ilgili bir durumda, Aziz kartı; öğrenciler ve öğretmenleri belirtir. Akademik bilgi dünyası, akademik çalışma alanlarını temsil eder. Belirli bir birey söz konusu olduğunda yaşça büyük bir dost, öğretmen veya içsel dünyanın paylaşabileceği bir kişi olarak karşımıza çıkar. Bu kişi size yardımcı olacak birisidir. Bu kart iç dünyanızı yansıttığında bir düzen yaratma ihtiyacı içinde olduğumuzu belirtir.

Tarotta Aziz Kartı Düz Açılırsa:

1- Girişimlerin olumlu seyretmesi.
2- Dini konulara eğilmek ve ruhun dinsel inançla güven kazanması.
3- Batıl inançlara yönelme, tutuculuk, yeni düşüncelere açık olmama, ayak uyduramamak.
4- Eğitim almak, kendini geliştirmek, kavrayış gücünü artırmaya çalışmak ve öğrenmek.

Tarotta Aziz Kartı Ters Açılırsa:

1- Bilgiyi başkalarından saklayarak güç elde etmek.
2- Yanlış bilgilere sahip olunmaması veya işe yaramayacak öneriler almak.
3- Uçlarda gezinme, inançsızlık tehlikesi.
4- Sorumluluk almadan önce biraz düşünmek gerektiğine işaret eder.


Tarotta Aziz Kartı 4.5 5 Unknown Tarotta Aziz Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi) Tarot'un üç koruyucu kartından biridir. Aziz; güven, başarı ve saygınlık gibi kon...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved