Tarotta Azize Kartı

 


Azize Kartı
Tarotta Azize Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi)

Tarotun üç koruyucu kartından biridir. Azize; gizli gücü, ince ruhu ve sezgi yeteneğini açıklanamaz gerçekleri temsil eder. Azize, hem fani, hem de ilahi gerçekleri bilen zekadır. Tarotta azize kartı, sezgi gücü çok fazla olan kadındır ve sezgi yeteneğiyle donatılmıştır. Saklı kalmış bilgileri, gizemi temsil eder. Azizenin karanlık bir yönü bulunmakla beraber iyiliksever ve yardımseverdir.


Bilinçaltının sembolüdür ve bu kart derin düşüncelere dalacağınız bir dönemin habercisi olabilir. Maddi dünyada size yardımcı olabilecek veya yol gösterecek erdemli bir kadına işaret eder. Erkek danışan için elde edilmeyen, zeki bir kadını temsil eder ve kadın, o erkek için baştan çıkarıcı bir fantezi ve ulaşılamayan birisi olmaktan öteye geçemez.

Karar almadan önce anlayışlı yaklaşımla problemleri çözme yeteneği ve değişimlere açık bir tutum göstermek gerektiğini vurgular, bu kart. Tarotta Azize kartı, karar almadan önce anlayışlı yaklaşımla problemleri çözme yeteneği ve değişimlere açık bir tutum göstermek gerektiğini vurgular. Sabırlı ve yeni heyecanlara açık olma, anlayış, derin sempati ve hassas bir ruh hali sergileme söz konusudur ve karşıt durumlardan uyumlu bir sonuç çıkarma yeteneğini simgeler.

Mantıklı yaklaşımla birleştirildiğinde yaratıcılığın ortaya çıkacağını ve verimli sonuçların alınacağını işaret eder.

Tarotta Azize Kartı Düz Açılırsa:

1- Sezgilere, içten gelen sese güvenmek, sorunları sezgiler yoluyla çözmek.
2- Var olan güçlerin farkına varmak.
3- Bilge ve zeki bir kadın.
4- Erkek danışan için idealindeki kadınla karşılaşacağı, kadın danışan için ise bu özelliklerin kendinde veya yakınında bulunması.

Tarotta Azize Kartı Ters Açılırsa:

1- Bozulma yönünde bir değişim.
2- Aldanmak, yüzeysel bilginin erdemliği.
3- Sezgiler de yanılma veya körleşme.
4- Kendi yeteneklerine aşır güvenme.
Tarotta Azize Kartı 4.5 5 Unknown Tarotta Azize Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi) Tarotun üç koruyucu kartından biridir. Azize; gizli gücü, ince ruhu ve sezgi yeteneğin...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved