Tarotta İmparatoriçe Kartı

 


İmparatoriçe Kartı
Tarotta İmparatoriçe Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi)

Bu kart genel anlamıyla doğurganlık, gebelik ve evlilik olarak yorumlanabilir. Aynı zamanda kart, canlılığın, verimliliğin, gelişmenin, yenilenmenin ve yeniden doğuşun kartıdır. Bereketi ve gelişmeyi, doğanın durmaksızın yenilenen sonsuz gücünü simgeler. Tarotta imparatoriçe kartı, başarı, zevk ve bolluk işaretidir.
Zarif, estetik ve göz alıcı bir güzellik söz konusudur. İmparatoriçenin yaşamı, iki temel unsur üzerine yoğunlaşmaktadır. Bunlar; evlilik ve annelik, bu kartı yöneten gezegen Venüs, astrolojide; aşk, güzellik, verimlilik, para, denge ve birlikteliğin sembolüdür. Tarotta imparatoriçe kartı, güçlü enerjilerin ortaya çıkacağı ve iyi sonuçlar alınacak bir dönemi simgeler. Olumlu gelişmelerin olacağına haber verir. Bu kart, iş hayatında yeni konum ve iyi bir kariyerinde habercisi olabilir. Düşünce açısından zenginleşeceğini ve kanaatlerin olgunlaşacağını, pozitif duygular besleyeceğini haber verir.

İmparatoriçe kartı, belli bir kişi içinde tutkulu, zarif bir kadını simgeler. Düşünceli, ilham verici veya sevilen bir dost anlamına da gelir. Aşk söz konusu olduğunda; yoğun, duyarlı ve tutkulu bir ilişkiyi, büyük bir aşkı simgeler.

Tarotta İmparatoriçe Kartı Düz Açılırsa:

1- Verim, bolluk, maddi zenginlik.
2- Alacağınız bir hediyeye.
3- Duygusal doyum ve güvenilen bir ilişki.
4- Evlilik, doğurganlık, mutlu yuva.

Tarotta İmparatoriçe Kartı Ters Açılırsa:

1- Bir kişinin hayatındaki yoksunluk, verimsizlik.
2- Maddi yetersizliğe rağmen aşırı tüketim, israf.
3- Diğer kartlarla desteklendiğinde, karışıklıklar, beklenmeyen gebelik.
4- Aşırı korumacı tutum nedeniyle ilişkide gerginlik.
Tarotta İmparatoriçe Kartı 4.5 5 Unknown Tarotta İmparatoriçe Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi) Bu kart genel anlamıyla doğurganlık, gebelik ve evlilik olarak yorumlanabilir...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved