Tarotta Joker Kartı

 


Joker Kartı
Tarotta Joker Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi)

Büyük Arkanaların ve büyük sırlar serisinin ilk kartıdır. Kartın numarası olan sıfır başlangıcı temsil eder, yeniliğin habercisidir. Bu kart, aynı zamanda saflığa ve deneyimsizliğe, düşünmeden alınacak kararlara, yenilik merakına ve uçarılığa da işaret eder.

Biraz karışık olmakla beraber karşılaşacak yeni bir durum ve bu durumun yaratacağı tehlike söz konusudur. Ancak bu tehlike büyük değildir. Tarotta Joker kartı; zihinsel, ruhsal veya duygusal yeni bir yolculuğu haber verir. bu yolculuk davranışlarınızda, düşüncelerinizde, duygularınızda bir dalgalanma ve değişiklik yaratacaktı.

Büyük Arkana serisinde Joker kartı, yeni deneyimler kazanılacağı ve yeni bir iş alanına girileceğini de gösterir. Bu kart, öncelikle içinde bulunulan durumun dikkatlice değerlendirilmesini ve bu değerlendirmenin ardın da ileriye yönelik düşünülmesi gerektiğine dikkat çeker.

Tarotta Joker Kartı Düz Açılırsa:

1- Yaratıcılık, hayalcilik ve uçarılık, ideallere ulaşma çabası.
2- Yeni bir dönemin başlangıcı veya var olan bir ilişkinin yeniden canlanması.
3- Dikkat edilmesi halinde olumlu sonuçlanacak bir etkinin varlığı.
4- Açılıma göre diğer kartlar olumlu ise kararın olumlu ve doğru olacağı, kartlar olumsuz ise yanlış bir seçim yapılacağına ilişkin bir uyarı.

Tarotta Joker Kartı Ters Açılırsa:

1- Düşüncesiz ve fevri davranışlar.
2- Aleyhte gelişecek beklenmeyen olaylar.
3- Riskli durum.
4- Dikkatsiz davranmak yüzünden büyük bir problemle karşılaşmak.
Tarotta Joker Kartı 4.5 5 Unknown Tarotta Joker Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi) Büyük Arkanaların ve büyük sırlar serisinin ilk kartıdır. Kartın numarası olan sıfır...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved