Tarotta Yıldız Kartının Anlamı

 


Yıldız Kartı
Tarotta Yıldız Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi)

Bu kart, erotizm ve şifa tanrıçası İshar ile aşk tanrıçası Afrodit'i sembolize eder. Bu kız, bilinçaltının kaynağına dalıp bunu günlük hayata uygulayabilen birini temsil etmektedir. Aynı zamanda ebedi gençliği ve sonsuz güzelliği de betimler. Bu kartın geleneksel yorumu beklenmeyen bir yardımdır. Bu yardım içten gelen bir ilham, kitap, beraber yapılan bir çalışma veya bir dostunuz aracılığı ile gerçekleşebilir. Finans, iş teklifleri ya da benzeri değişimleri haber verir.

Tarotta yıldız kartı, bir olayın olumlu gelişeceğini müjdeleyen üç olumlu karttan biridir. Ancak, olumlu olayların gerçekleşmesi uzun sürebilir. Ümidin ve yenilenmenin simgesi Tarotta Yıldız kartı, ruhsal enerjiyi simgelemesi, dolayısı ile uyumu, korumayı ve ilhamı beraberinde getirir.

Yoğun fakat güç algılanan ve maddesel dünyada kolaylıkla açığa çıkmayan duygulardır. Kova burcu bu kart ile ilişkilidir. Bu kart, niyet, bilgelik ve şans kavramları ilgilidir. Uzun vadeli planlanan yeni girişimlere işaret eder. Atılacak adımların gelecek vaat ettiğini müjdeler. 

Tarotta Yıldız Kartı Düz Açılırsa:

1- Olumlu bir dönemin başlaması, iyi bir şans, parlak sevinç.
2- Ekonomik iyileşmeye ve yapılacak olan karlı yatırımlara işaret eder.
3- Mutlu bir aşk, sevgi, sevilmek, merhamet.
4- Cömertlik, kalbini açmak.

Tarotta Yıldız Kartı Ters Açılırsa:

1- Ümitsizlik, hayal kırıklığı, kötümserlik, gerilim.
2- Muhtemel depresyon, duygusal ve zihinsel yorgunluk.
3- İlişkilerde güven eksikliği, gerilim ve cinsel çatışma.
4- Tembellik, yetersizlik, önüne çıkan fırsatları fark edememe.
Tarotta Yıldız Kartının Anlamı 4.5 5 Unknown Tarotta Yıldız Kartı ve Anlamı (Büyük Arkana Serisi) Bu kart, erotizm ve şifa tanrıçası İshar ile aşk tanrıçası Afrodit'i sembolize ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved