Beynimizin Arka Bahçesi Bilinçaltımız

 Bilinçaltı müthiş bir istifçidir. Gözlerimizi hayata açtıktan itibaren çevremizde gördüklerimiz olguları, yaşamları, iyi- kötü, güzel – çirkin, doğru – yanlış, mutluluk – mutsuzluk diye ayırmadan sistemli bir şekilde depolar. Tıpkı Walt Disney ‘in Varyemez amcasının paralarını biriktirdiği gibi diyelim. Neticede O ‘ da paraları biriktikçe mutluluktan ziyade daha çok mutsuzluk çekiyordu .

Hayatınızda edindiğiniz tecrübeler ve yaşanmışlıklar; gerek kendinizin gerekse çevrenizden duyduklarınız ve gördükleriniz bilgiler bilinçaltına atılır ve bu sizin hayatınıza bakış açınızı belirler.


Bilinçaltı emirleri bilinçten alır, düşünceleri yönlendirir.

Bilinçaltı siz uykuda olsanız bile faaliyetini sürdürür. Bilinçten ayrılan yanı da budur. Bilinçte kavramlar uyanıkken kaydedilir.

Her daim pozitif olmak iyidir, denir. Kendinizi; güzel şekilde düşünmeye her şeye olumlu tarafından bakmaya şartlarsınız.  Şartlarsınız diyorum; çünkü çevrenizden olsun, psikoloji, kişisel gelişimle ilgili yazılarda böyle yazmaktadır, söylenmektedir. Tam başlarsınız pozitif düşünmeye bir müddet devam edersiniz. Sonra her ne hikmetse; eskiden yaşadıklarınızdaki o üzüntülü, öfkeli haliniz aklınıza geliverir. Bir anda pozitif düşünce modu kopmuştur. Bir şarkı duymuşsunuzdur; eskiden dinlemiş olduğunuz bir anınızda yanınızda sevdiklerinle; o zamanki hatıralarınız aklınıza gelir ve hüzünlenirsiniz veya başka bir örnek; çok sevdiğiniz bir yakınınızı kaybetmişsinizdir, onun yaptığı bir şeyi mesela yapmış olduğu güzel bir yemek diyelim bu size onu hatırlatarak üzülmenize sebep verebilir. Aynı keza kavga etmiş olduğunuz incindiğiniz bir durum aklınıza geliverir, çünkü insanlardaki geriye attıkları düşüncelerini tetikleyecek bir unsur (her zaman günlük yaşantıda karşınıza çıkması olasıdır) vardır. Böyle zamanlarda bilinçaltı bilince mesaj yollayarak sizin davranışlarınıza etki eder.

Psikolojik olarak kendinizi geliştirmede, ruhsallık yönünden olsun ilk başta bilinçaltında toplanmış olumsuz, negatif semptomları temizlemek lazımdır. Başka türlü kendinizi ne kadar şartlandırsanız da olumlu bakış açısına; bu kendinizi kandırmaktan başka bir işe yaramaz. Tıpkı; halının üstünü ( bilinç üstü) temizleyip  halının altını kaldırıp (bilinçaltı) temizlememek gibi bir şeydir.

Bilinçaltınız beyninizin hard diskidir. Hard diskinize format atmazsanız sizde düzenli, güzel bir ruh halinde olamazsınız..Bilinçaltınızdaki kötü negatif düşüncelerinizi attığınız zaman; yapacağınız olumlamalar, beklentileriniz, pozitif bakış açınız daha güzel olur.
Beynimizin Arka Bahçesi Bilinçaltımız 4.5 5 Unknown Bilinçaltı müthiş bir istifçidir. Gözlerimizi hayata açtıktan itibaren çevremizde gördüklerimiz olguları, yaşamları, iyi- kötü, güzel – ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved