Gün Seçiciliği Uğurlu ve Uğursuz Günlere İnanış

 


Eski Mısır da bu fikir , tüm ülkeyi belirleyen ve günlük yaşamın tüm alanlarına giren din ile sıkı sıkıya bağlantılıydı .Gün seçiciliği , belirli günlerin uğursuzluk ve diğerlerinin şans getirdiğine ve belirli faaliyetlerin sadece bunlara göre ,doğru zamanda uygulandığında başarı kazanacağı düşünülen bir inanıştı.

Yunanlı tarih yazarı Herodotos Mısırlılar ın her günü farklı bir tanrıya ayırmalarını ve bir insanın kaderinin doğduğu güne ve doğum gününü yöneten tanrıya bağlı olduğunu düşünmesini , onların karakteristik bir özelliği olarak tanımlıyordu.

Normal gün seçiciliğinde gün ; sabah ,öğle akşam olmak üzere üç bölüme ayrılırdı.Her bölüm için uygun faaliyetler ayrı olarak sayılırdı .
Bunun yanı sıra tüm gün için genel değerlendirme yapılırdı. .Özel amaçlar için uygun ve uygun olmayan günlerin okunabildiği özel Lunar lar çok yaygındı.Bunlar daha sonra Almanak lar la yer değiştirmişlerdir.
Gün Seçiciliği Uğurlu ve Uğursuz Günlere İnanış 4.5 5 Unknown Eski Mısır da bu fikir , tüm ülkeyi belirleyen ve günlük yaşamın tüm alanlarına giren din ile sıkı sıkıya bağlantılıydı .Gün seçiciliği , be...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved