Nihai Noktayı Koyan Biliçüstümüz

 Hiyeraşinin en üst birimidir. Bilinçaltı, bilinç, bilinç üstü. Bu üç zihinsel faaliyet birbirleriyle bağlantılıdır. Var olan her şey bilinç üstüne bağlıdır, yaratıcılık, keşifler bulduğumuz evrakalar üst bilinçte olur.

Hedeflediğiniz sonucu bilinçaltına ilettiğinizde üst bilinç buna uygun olarak cevap verir. Üst bilinç gelecekle ilgilidir, düşüncelerin maddeye dönüşebilmesi etkileşime girmesi gerekir. Bunları iyi bir şekilde odaklanarak üst şuurda gerçekleşir. Üst bilinç; kural ve değerler bütünlüğü içinde insana yön veren bölümdür. Bu bölüme vicdan da denilebilir. Bu bölüm daha çok emir ve yasaklara göre bir yol belirler. İyi ya da kötüyü birbirinden ayırmaya başladığımız süreçlerde gelişir ve olgunlaşır. Zamanla aile, anne ve baba, çevre, okul, din, geleneklerden öğrendiklerimiz içselleştirilir ve bizim değer ve kurallar bütünlüğümüzün oluşmasına yardım eder.
Nihai Noktayı Koyan Biliçüstümüz 4.5 5 Unknown Hiyeraşinin en üst birimidir. Bilinçaltı, bilinç, bilinç üstü. Bu üç zihinsel faaliyet birbirleriyle bağlantılıdır. Var olan her şey bilinç...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved