Pramidoloji

 


Keops Piramidi ‘ nin bir dünya kaderi takvimini içerdiğine inanılan ezoterik öğretidir.

Piramitler daha antik dönemlerde bile yedi dünya harikasının arasında sayılıyordu.Ve birçok insan üzerindeki büyüleyici etkisi günümüzde bile azalmamıştır.18. yy dan bu yana , oluşum hikayesini ortaya çıkartmak amacıyla bu abidevi yapılarla arkeologlarda ilgilenmektedir.19. yy 70 ‘ li yıllarında Londra ‘ daki Bilimler Akademisi , meşhur Royal Society ‘ deki İngiliz bilim adamı Piazzi – Smyth , Keops piramidi hakkında bir araştırma raporu ortaya koymuştur, fakat bu diğer piramidologların tepkisini çekmiş ve yazar akademiden ayrılmıştır.

Piazzi – Smyth büyük piramidin daha sonra oluşan küçüklerden farklı olarak , yerli halk tarafından inşa edilmediğini ve bunun bir anıt mezar olmadığını , bilakis bunun seçilmiş halkın SET atalarının bir eseri olduğunu ve piramidin kendilerine ait gizli bilgilerin sonraki nesillere iletilmesine yardım ettğini iddia ediyordu.Piazzi – Smyth bu teorinin ispatını , piramitlerin ölçüleri ile ilgili yıllar sürenaraştırmaları sonucunda keşfettiğine inandığı gizemli bir sayı düzeninde görüyordu. Onun görüşüne göre bütün ölçüler , hesaplamaları uyarınca İngiliz incine göre binde bir sapma gösteren , bir PİRAMİT İNÇİ ne dayanıyordu. Piramit inci ile ölçülen piramidin çevresi 3652,4 . Çevre 4 sayısına bölünürse ; 913 , 1 lik kenar uzunluğu çıkıyordu .Virgül tekrar sağa yerleştirilir ve kenar uzunluğu 25 sayısına bölünürse , yine yılın gün sayısı ortaya çıkıyordu.

Piazzi – Smyth ‘ in sayı mistiği daha sonra okultistler tarafından hevesle ele alınmış ve Keops Piramidi ‘nin iç dehlizlerine uygulanmıştır.Kısa süre sonra , dünyanın yaratılmasından kıyamete kadar tüm tarihini en önemli bilgilerle besleyen , gizemli bir takvim keşfedildiğine inanılmıştı.

Kral odasına giden çeşitli dehlizlerin ölçülerinden , İsa nın gerçek doğum ve ölüm tarihlerinin , yani 4 yılının 4 Ekim günü ve 30 yılının 7 Nisan gününün , hesaplanabildiği söyleniyordu. 1. Dünya Savaşı nın verileride şaşılası bir doğrulukla tespit edilebiliyordu.Ancak bunlar ilk olarak 1924 te yayımlanan metin , gelecek hakkında da ön söylemlerde bulunuyordu . Ancak daha sonra bunun pek de isabetli olmadığı anlaşılmıştır.

Piramit uzmanlarının hesaplamalarına göre 8 Eylül 1937 den sonra altın devir başlayacaktı. 20 Ağustos 1953 tarihinin kıyamet günü olduğu ön söyleminde bulunulmuştu. Bu dönem önemli bir olay yaşanmadan atlatıldığında , yeni bir tarih ; 6 Mart 1997 hesaplandı. Bu arada matematikçiler yine iş başında .Kral odasının yakınlarında bir yerde bulunan bir hesap hatası meydana gelmiş olmalı.


Pramidoloji 4.5 5 Unknown Keops Piramidi ‘ nin bir dünya kaderi takvimini içerdiğine inanılan ezoterik öğretidir. Piramitler daha antik dönemlerde bile yedi dünya...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved