Kendi Gerçekliliğinizi Yaratın

 


Kendi Gerçekliğinizi Yaratın.

Söylediğiniz ya da düşündüğünüz her şey zihninize verdiğiniz bir komuttur. Bu yüzden hepsi sizi programlar ve sizin kalıplarınıza dönüşür. Zihniniz bu kalıpları ve ön yargıları işlerken içeriğin çok fazla üstünde durmaz. Siz elinizdeki bir bardağı yere düşürüp de kendinize; “Ne kadar da beceriksizim” dediğinizde bunu “Bardak tutmak konusunda beceriksizim” olarak algılamaz. Doğrudan bir genelleme yapar ve “Ben beceriksizim” kalıbını oluşturur. Bu kalıp hayatınızın her alanına; işinize, okulunuza, ilişkilerinize dahi yansır.


Bir telefon numarasını hatırlayamayan bir kişi; “Hafızam çok zayıfladı” dediği anda, başka şeyleri de hatırlamamaya başlar. Onları da hatırlamayınca; “Hafızam gerçekten çok zayıfladı” diyerek daha fazla şeyi hatırlamamaya devam eder. Artık hafızasının zayıf olması geçekliğini yaratmış durumdadır. Bir tarih sorusunu yapamayan öğrenci; “Ben tarihten anlamıyorum” der. Gerçekten de tarihten hiç anlamamaya başlar. Bununla da yetinmez; diğer derslerde de “Anlamamaya” başlar.

Önyargılarımız tek bir alanla kalmayıp her noktaya kanserli bir hücre gibi hızla yayılır. Kısa bir süre içerisinde de bizim gerçekliğimiz olur. Bunu yaratan biz olduğumuza göre bu sistemi tersine işletmek de yine bizim elimizdedir.

İlk adım, söylediğimiz ve düşündüğümüz şeylere dikkat etmektir. İkinci adım ise istediğimiz şeye odaklanarak, onları tersine çevirmektir. Üçüncü adım da, yeni ürettiklerimizi sık sık tekrarlamaktır.

“Aklımda tutamıyorum”, “Hafızam hiç güçlü değil”, “Çabuk unutuyorum”, “Her şeyi birbirine karıştırıyorum”, “Ben zeki biri değilim”, “Çok geç öğreniyorum”, “Dersi dinlerken, hiçbir şey anlamıyorum”, “Yaşlandıkça unutkanlığım artıyor”, “Kafam bu dersleri almıyor” demek yerine, istediklerinizi dile getirin ve düşünün: “Bilgileri hatırlıyorum”, “Hafızam çok güçlü”, “Her şeyi düzenli bir şekilde aklımda tutuyorum”, “Ben zeki biriyim ve zekamı geliştiriyorum”, “Kısa sürede öğreniyorum”, “Dersi dinlerken, önemli noktaları yakalıyorum”, “Yaşlansam bile hafızam gayet iyi”, “Dersleri anlıyorum ve yapıyorum…”

Tekrarlamak inanmanızı ve istediğiniz şeye ulaşmanız için önünüzdeki önyargı engelini kaldırmanızı sağlar. Bu yeni ifadeleri düşünmeye başladığınızda size gerçekçi gelmeyecektir. Bu, çok doğal bir durumdur. Şu an sahip olduğunuz ve sizi engelleyen önyargıları gün içerisinde farkında dahi olmadan, defalarca tekrarlayarak edindiniz. Zihnimizde bir kalıbın oluşması ilk tohumun atılmasıyla başlar. O tohumu bir kez atıp sulamaya başladılar mı filizlenir ve büyür.

Kendi Gerçekliliğinizi Yaratın 4.5 5 Unknown Kendi Gerçekliğinizi Yaratın. Söylediğiniz ya da düşündüğünüz her şey zihninize verdiğiniz bir komuttur. Bu yüzden hepsi sizi programlar ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved