Nisan Ayının Taşı - Elmas

 


Elmas
Elmas, bilinen en sert maddelerden biridir ve değerli bir taştır. Karbon elementinin bir modifikasyonu grafit, diğeri ise elmastır. Elmasın saf karbon olduğu ilk olarak Fransız kimyacı Lavoisier tarafından keşfedilmiştir.

Elmas orijinal olarak yalnız Kimberlit Bacaları'nda bulunur. Bugüne kadar bulunan en büyük Elmasın değeri 3106 karat'tır, Cullian ismini alan Elmas, en büyük Elmas olma özelliğini ancak yüzyıl kadar taşıyabildi.

Daha sonra Rus kökenli bir Elmas ustası onu ikiye ayırarak her biri 1530 karat değerinde iki ayrı pırlanta taşı elde etti ve sonra pırlantanın bir tanesine İngiliz Kralilçesi Elizabet sahip oldu ve diğeri krallığın 50'ci yılı hediyesi olarak Tayland kralına takdim edildi. Dünyanın diğer ünlü pırlanta ve sahipleri arasında Sancy, Tiffany, Kohi Noor, Nassak, İran Şahı ve Toscaner gibi isimler yer almaktadır.
Saf ve temiz aşkın simgesi, sadakati temsil eder ve aynı zamanda da barışma anlamını taşır. Rüyaların taşı adı verilmiştir. Beyin fonksiyonlarını ve temel tedavi edici özelliğe sahiptir. Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok ettiğine, zihin, ruh, beden üçlüsünü birleştirip ve bütünleştirdiğine inanılır. Bolluk, saflık, masumluk ve sadakati simgeler. Kudret ve dayanıklılığın sembolüdür.


Nisan Ayının Taşı - Elmas 4.5 5 Kybalion Elmas, bilinen en sert maddelerden biridir ve değerli bir taştır. Karbon elementinin bir modifikasyonu grafit, diğeri ise elmastır. Elmasın...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved