Pozitif Sözcüklerin Gücü

 


Pozitif Sözcükler Kullanmak

Sınırlayıcı kalıplarınızın tohumunu anlattığımız durumların benzerlerini yaşayarak attılar veya attınız. Zamanla o tohum benzer düşüncelerinizle gelişti. Şimdi kontrolü siz ele alacak ve bugüne kadar bilinçsizce ektiğiniz tohumları, artık bilinçli bir şekilde ekip sulayacaksınız. İnandırıcı gelmese bile siz tekrar etmeye devam edin.

Aklınıza olumsuz bir düşünce geldiği anda, kendinizi durdurun ve onun tam tersini düşünün. Dudaklarınızdan size zarar verecek cümleler döküldüğü anda, dudağınızı ısırın ve tam tersini söyleyin. Özen göstererek bu çalışmayı yaptığınız ve tekrar ettiğiniz sürece bir süre sonra yeni kalıplarınız oluşmaya başlayacak. Onlara inanmaya ve hatta onlara göre davranmaya başladığınızı fark edeceksiniz.

Aynı çalışmayı olaylardan çıkarttığınız sonuçlar için de kullanın. Örneğin bir sınavdan düşük not aldığınızda “Başarısız oldum” sonucunu çıkartırsanız, bu sonuç diğer başarısızlıklarınızın davetiyesi olacaktır. Bunun yerine ifadeyi yumuşatarak söyleyin: “Daha az başarılıydım…” Daha az başarılı olmak, başarısızlık kavramını içermediğinden, olumlu ve daha çok başarılı olma ihtimalini doğuran bir anlatımdır. “Kötü puan aldım” demek yerine, “Daha az puan aldım” ifadesini kullanmak da yine daha yüksek puan alabilme ihtimalini barındıran bir söylemdir.

Geleceğe yönelik kararlar alırken ve gelecek için kendinizi programlarken zihninize herhangi bir olumsuz sonuç doğuracak olasılıklar sunmamaya dikkat etmelisiniz. “Başarılı olabilirim”, “Bu işin üstesinden gelebilirim”, “Daha yüksek not alabilirim”, “Bilgileri aklımda tutabilirim”, “Kazanabilirim”, “Dikkatimi toplayabilirim” ifadeleri içlerinde “Başarılı olmama”, “Üstesinden gelememe”, “Daha yüksek not alamama”, “Bilgileri akılda tutamama”, “Kazanamama”, “Dikkati toplayamama” gibi olasılıklar da taşımaktadır. Bu olasılıkların gerçekleşmesi ise sizi istediğinize değil, istemediğinize götürecektir.
Pozitif Sözcüklerin Gücü 4.5 5 Unknown Pozitif Sözcükler Kullanmak Sınırlayıcı kalıplarınızın tohumunu anlattığımız durumların benzerlerini yaşayarak attılar veya attınız. Za...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved