Reframing ‘in ( Yeniden Çerçeveleme ) Spiritüel NLP Anlamı

 Ezoterik kelimesi, anlam açısından bakıldığında, ‘’ gizlilikte olan şey ‘’ anlamına gelmektedir. Buradaki gizli olan ,savunucu , bilinçli insanlar tarafından bulunursa, yaradılışın içsel yapısı onlara görünecektir. Bu evrenin spiritüel düzeyidir. Yüzeysel olarak bakıldığında , dünyamız karmakarışıktır. Üzerinde sürekli gelişen ve oluşan olayların spiritüellikle bağlantısı yokmuş gibi görünür. Ve sen hayatını , evrensel anlamından uzak bir şekilde gözlemlediğin sürece , içsel olarak gittikçe daha çaresiz ve umutsuz olacaksın. Hiçbir şeyin anlamı yoksa, diğerlerine karşı neden iyi olacaksın ki? O zaman neden her gün öğrenip kendini geliştirmeye çalışasın ki? Nasılsa bu seni hiçbir yere götürmeyecektir. O zaman yaşamanın ne anlamı var? Dünya anlamsızsa , tanrıyla neden kişisel bir ilişkiye , bir inanca ihtiyacın olsun ki?

Bu sorudan etkilenen insan , bir cevap aramaya başlar, eğer bu arayıştan vazgeçmezse , zamanla kendisinde dünya ile ilgili çok daha derin bir anlayış geliştirir ve ışığa doğru giden yolda doğru bir adım atmış olur. Dünya bakışının ezoterik perspektifini benimsediğin zaman , anlamsızlığın düzeyini terk edersin ve bunu kabul ettiğin takdirde , seni ve dünyayı tamamıyla taşıyabilen , yaygın yapıyı gittikçe daha iyi kavrarsın . Ancak , yaşamındaki olayların bu derin ezoterik anlamını anlaman çok da kolay değil , ama bunu yine de öğrenebilirsin .Örneğin NLP nin Reframing aracı ile…


Zen , Tao , Sufizm ve diğer birçok yaygın spiritüel geleneklerde ustalar, öğrencilerini ‘’ dünya nasıl işler? ‘’ ‘’ insanlar nasıldır? Ve ben kimim? ‘’ gibi , titizlikle ele aldıkları sorularla sorgulayarak , aydınlanmanın yolunda , ilerleyebilmelerinde yardımı olur. Sık sık gözlem açısının değiştirilmesi talebinde bulunurlar. Öğrenci ustasına uygun ve doğru olanı perspektif kazandığını , doğru fikri temsil ettiğini her düşündüğünde , ustası bu bakış açısını çoktan değiştirmiştir. Ve kabul etmez olmuştur . Bir insanın buna doğal tepkisi , karmaşıklık ve güvensizliktir. Bu sallantılı zeminde , öğrencinin şimdiye kadar tutunabildiği , görünüşte objektif olarak emin olduğu ve inandığı şeyler elinden alınır. Bundan dolayı , korkular gibi öfke de bilincin yüzeyine çıkar ve anlaşılmak , kabullenmek ve dönüştürmek zorunda kalır. Bu oyunun hedefi , öğrenciyi herhangi bir süre sonunda , yine tek doğru olan gerçeğe uyumunu sağlamak değil, perspektifin sürekli değiştirilmesiyle , gerçek canlılığa alıştırmaktır. O sübjektif güvenliğini , yaşamın sürekli değişen nehrinde bulmalıdır. Aldatıcı , cansız , yerinde duran , hareket etmediği için kısa zamanda bulanıklaşmaya başlayan sularda değil. Yaşamda hiçbir şeyin kalıcı sonu olmadığını ve her durumda objektif olarak doğru kabul edilen şeylerin aslında var olmadığını fark ettiği anda , kafanı bulutlardan çıkarır ve yaşanan bir aydınlanmada , yaradılışın gerçek yapısını , kelimelerle asla ifade edemeyeceğin şekilde anlarsın. Bu açıdan baktığında, bu metinde anlatılanda tam olarak doğru değil ve tek gerçek de değil . Ama eğer satır aralarında , kendini onun atmosferine bırakabilirsen , bir asa görevi görerek , seni belki ileri götürebilir.

Tekrar canlı olmanın harikulade araçlarından biri ‘’ Reframing ‘’ dir. Yaşamının her olası durumunda sana , değerlendirme ve bakış açıları elde edebilme olanağı sağlar . Bu alıştırma senin , zaman geçtikçe daha esnek, daha yumuşak ve yaşamda daha başarılı olmanı sağlar. Reframing ‘ i küçük ya da büyük sorunlarında veya sadece eğlence olsun diye kullanabilir , antrenmanlı kalkma için de uygulayabilirsin .
Reframing ‘in ( Yeniden Çerçeveleme ) Spiritüel NLP Anlamı 4.5 5 Unknown Ezoterik kelimesi, anlam açısından bakıldığında, ‘’ gizlilikte olan şey ‘’ anlamına gelmektedir. Buradaki gizli olan ,savunucu , bilinçli in...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved