Rüyaların Gölgede Kalan Kısımları ( Kaçış Rüyalar )

 


Rüyaların hoş olmayan tarafları da olabilir.Birçok insan , gerçekliğin hissettirdiği yükün zorlamalarına tepki vermemek , hoş olmayan kararlarla karşı karşıya gelmemek için hayal dünyalarına kaçmaktadır. Bu kaçma girişimleri çoğu durumda bilinçsiz olarak gelişir. Ve bu nedenle de denetlenemez. Bu ‘’ kaçış Rüyalarını ‘’ bulut cennetinden , gerçeklerin sert zeminine çeken bir durum olduğunda , kolayca korkup asabi davranabilirler. Gündelik hayatını ve ilişkilerini sürdüremeyen , yaşamı ve görevlerini artık yerine getiremeyen bir hastayı , gerçekliği algılaması ve bununla birlikte şimdiki zamanın anlamlı yapısını gerçekleştirmesi için , uyandırmak zorunda kalındığında bir panik ve öfke ile karşılaştıklarından ,iyileşme yolunda bu tür direnmeler başa çıkabilmelidirler.

İnsanlar rüya ile gerçeklik arasındaki farkı ayırt edebilmeyi öğrenmedikleri takdirde , dış dünyaya , içsel hatıralarına ve onların yansıtmalarına , diledikleri hayal ve hatıralara bilinçsizce kapılarak karşılık vereceklerdir. Oysa hayal ve gerçeği birbirinden ayırt edemeyen insanlar , yaşantılarının gündelik ihtiyaçlarının , birlikte yaşadıkları insanların ve durumların zorluklarının başarılı bir şekilde atlatılması için daha az şansları oluyor.

İnsanın yaşamını ihtiyaçlarına göre düzenleyebilmesi olanağını tanıyan ve mutluluğun tadına varmasını sağlayan sadece bir yer ve bir zaman vardır. O yer burası ve zaman dilimi de şimdidir.
Rüyaların Gölgede Kalan Kısımları ( Kaçış Rüyalar ) 4.5 5 Unknown Rüyaların hoş olmayan tarafları da olabilir.Birçok insan , gerçekliğin hissettirdiği yükün zorlamalarına tepki vermemek , hoş olmayan kara...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved