Tarotta Kılıç Beşlisi Kartı

 


Kılıç Beşlisi
Tarotta Kılıç Beşli Kartı ve Anlamı (Küçük Arkana Serisi)

Bu kart, Küçük Arkana kartlarının en olumsuz olanlarındandır. Açılımda kendisinden sonra gelen kartla birlikte yorumlamak daha sağlıklı sonuca götürür. Çünkü bu kart, başarısızlığın ve yenilginin nedenlerini, açık bıraktığı gibi bu nedenlerde danışan veya danışanı etkileyen kişinin payının ne olduğu konusunda net bir durum ortaya koymaz.

Tarotta kılıç beşli kartı, belirdiğinde bir şey için olabilecek kayıpları, hayal kırıklıklarını ve yenilgileri düşündürür. Fakat bu kart, kimi zaman da danışan veya kartın temsil ettiği kişinin bir başkasını hayal kırıklığına uğratmasını da vurgulayabilir. Aynı zamanda düşmanlık ve kıskançlık duygularını taşıyan kişilerin hedefi olabilirsiniz ya da siz bu duyguları taşıyabilirsiniz.

Hatayı kendinde aramadan, suçu başkalarına yükleme söz konusu olabilir. Düzenbazlığın, gizli taktiklerin ve dürüst olmayan tavırların hakim olduğu bir savaş söz konusu olabilir. Ancak değişimi vurgulayan bu kart olduğu için sayılan olumsuzlukların yanı sıra gelişmeleri de beraberinde getirmektedir. Bu gelişmeler, katlanılması zor bir dönemi işaret etmesine rağmen uzun vadede yeni ufuklar söz konusudur.

Tarotta Kılıç Kartı Düz Açılırsa:


1- Uzlaşma ihtimallerinin ortadan kalktığı yenilgiyle sonuçlanacak bir savaş.
2- Resmi görüşme ve anlaşmazlıklarda yaşanacak söz savaşları.
3- Çatışma, ruhsal bozukluklar, depresyon, ihanet, aldatma, kayıp, dedikodu, şerefsizlik, haksızlık, iftira.
4- İş hayatında başarısızlık, gözden düşme, iş hayatında gözden düşüş.

Tarotta Kılıç Kartı Ters Açılırsa:

1- Kısa süreli kararsızlıklar ve acılar.
2- Zor bir dönem ve ardından gelişecek olumlu olaylar.
3- Yakın birinden gelebilecek ihanet.
4- Aldatıcı zafer.
Tarotta Kılıç Beşlisi Kartı 4.5 5 Unknown Tarotta Kılıç Beşli Kartı ve Anlamı (Küçük Arkana Serisi) Bu kart, Küçük Arkana kartlarının en olumsuz olanlarındandır. Açılımda kendisi...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved