Tarotta Kılıç Dörtlüsü Kartı

 


Kılıç Dörtlüsü
Tarotta Kılıç Dörtlü Kartı ve Anlamı (Küçük Arkana Serisi)

Bu kart, engellere işaret eder. Ancak kartın göstermiş olduğu engeller somut ve kolay aşılabilecek engellerdir. Zihinsel olarak yorgun hissedilen bir durumda ihtiyaç duyulan dinlenme ve iyileşme dönemini simgeler. Yeniden enerji toparlayabilmek için bilincin günlük hayattan geri çekilerek içsel yolculuğa çıkışını simgeler.

Bu bir anlamda dinsel veya ruhsal meditasyonlara ihtiyaç olduğunun anlamına gelir. Tarotta kılıç ikili ve üçlüsünün belirtmiş olduğu zihinsel gerilim bu kartta doruk noktasına ulaşır. Yaşamınızı değerlendirmenin ve yön değiştirmenin zamanının geldiği konusunda uyarıda bulunur. Bu yorum; Ermiş, Ay veya Denge kartlarından biri belirdiğinde daha güçlüdür.

Bu kart sağlığınızla ilgili bir soruya cevap veriyorsa, genellikle akupunktur, yoga gibi bunalım gerilim tedavileri üzerine odaklanır. Bu kartın öngördüğü herhangi bir rahatsızlık geçicidir fakat uzun süreli bunalımlar yaşanabilir. 

Tarotta Kılıç Dörtlü Kartı Düz Açılırsa:

1- Güç kullanımıyla kurulan düzen ve ortamda dinlenmeye çekilmek, iyileşmek için kendine zaman ayırmak, bakış açısını netleştirmek, iç sesini dinlemek.
2- Yakında gerçekleşecek iyi bir döneme hazırlanmak, değişiklik yapmak.
3- Hayatın gerilimlerinden ayrılma çabası ve kaçış.
4- Sakinlik, durgunluk.

Tarotta Kılıç Dörtlü Kartı Ters Açılırsa:

1- Kendi dışınızdaki kişilere duyulan tepki nedeniyle bireysel ilişkilerinin zayıflaması.
2- Sinir sistemi bozuklukları, depresyon, ruhsal çöküş.
3- Fiziksel bir hastalık, kaza veya enerji yitimi.
4- Cesaret kaybı, mücadeleden kaçış, korkaklık.
Tarotta Kılıç Dörtlüsü Kartı 4.5 5 Unknown Tarotta Kılıç Dörtlü Kartı ve Anlamı (Küçük Arkana Serisi) Bu kart, engellere işaret eder. Ancak kartın göstermiş olduğu engeller somut ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved