Tarotta Ölüm Kartı

 


Ölüm Kartı
Tarotta Ölüm Kartı ve Anlamı

Ayrılık anlamına gelir. Bu veda, bir bitiş ve aynı zamanda yeniden başlangıcı temsil eder. Keyfi ve zamansız ayrılığı simgeler. Tarotta ölüm kartı, doğal ayrılıkların da habercisidir. Artık bir şeyden kurtulmanın veya kaybetmenin zamanı gelmiştir. Tarotta ölüm kartı, eski fikirlerin gidip yenilerinin gelmesini sağlar.

Bu kart, bir dönüşümü haber vermektedir. Aşk, dünya görüşü gibi konulardaki düşünceleriniz tamamıyla değişebilir ve hazır olunmayan bir tutkunun varlığı söz konusu olabilir. Bu kartı, iyi yorumlayabilmek için açılımda ki, diğer kartları da göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer devam eden bir ilişki söz konusuysa hayatınızdaki diğer değişikliklere paralel olarak bu ilişkinin son bulacağını gösterir.

Tarotta ölüm kartı, düşüncelerin, hayallerin, hayata bakış açısının yenilenmesi konusunda bir tavsiyedir. Akrep burcu tarafından yönetilen ölüm kartı, cinsel tutkuları da belirtir. Bu kart kaçınılmaz değişimleri ve değişken yapıdaki insanları da temsil eder. 

Tarotta Ölüm Kartı Düz Açılırsa:

1- Son.
2- Terk edilmek, zamansız ayrılık.
3- Bir işi tamamlamak, geçmişin etkisinden kurtulmak, yeni başlangıçlar.
4- Gerçeği kabullenmek.

Tarotta Ölüm Kartı Ters Açılırsa:

1- Durağanlık, depresyon, tembellik.
2- Bir işi zorla yapmak.
3- Koşulların değişmesi, durgunluk, yavaş veya sınırlı değişim.
4- Siyasi ayaklanma, ihtilal, felaket, toplumsal çalkantı, siyasi bir kişinin ölümü.


Tarotta Ölüm Kartı 4.5 5 Unknown Tarotta Ölüm Kartı ve Anlamı Ayrılık anlamına gelir. Bu veda, bir bitiş ve aynı zamanda yeniden başlangıcı temsil eder. Keyfi ve zamansı...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved