Ch ‘i Enerjisi

 Yaşam gücünü veren enerjidir. Eski Çin ‘ de her tepe ya da dağın altında yeşil bir ejder ya da beyaz bir kaplan olduğuna inanılırdı. Bu iki hayvanın simgesel olarak birleştiği yer bir yuva için olabilecek en iyi konumdu. Ejder‘ in soluğu Ch‘ i yarattığına da inanılırdı.

Ch‘i evrensel yaşam gücüdür. Usulca akan suyun yanında toplanır ve kusursuzca yapılan her hangi bir şey ile Ch‘ i de yaratılmış olur. Güzel bir beste yapan müzisyen Ch ‘ i de yaratır. Şiirini yazan ozan da Ch‘ i yi yaratır. Enfes bir pasta pişiren kişinin pastasıyla birlikte ortaya koyduğu Ch‘ i dir. Ustaca bir sayı alan tenisçi Ch‘ i yi üretir.

Etkin bir şekilde yaşamak için yuvamızda olabildiğince çok Ch‘ i akımı sağlamalıyız.

Ch‘ i hem pozitif hem de negatif olabilir. Söz gelimi usulca akan su pozitif Ch‘ i yaratırken durgun su negatif Ch‘ i kaynağıdır. Feng Shui‘ de olabildiğince pozitif Ch‘ i yaratmak ama bunun yanı sıra negatif Ch‘ inin de önüne geçmek lazımdır.
Ch ‘i Enerjisi 4.5 5 Unknown Yaşam gücünü veren enerjidir. Eski Çin ‘ de her tepe ya da dağın altında yeşil bir ejder ya da beyaz bir kaplan olduğuna inanılırdı. Bu iki...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved