Astroloji Nedir?

 


Astroloji hakkında hemen hemen herkesin bir fikri var, kimisi de hiç bir şey bilmiyor. Yetersiz kişilerin bilgi eksikliğinden dolayı genelde fal olarak tanımlaması talihsiz bir imajdır.

Astroloji, kişinin önündeki belki de göremediği kapıları açmasına yarayan anahtara ulaşması için uyarılar getirip seçimi kişiye bırakır. 

Astroloji kişinin kendisini aşması için gereken temel unsurları hatırlatır, geliştirmesi için gerekli davranış disiplinlerini ortaya koyar. Yani bir çeşit insan bilim ve davranış disiplini geliştirme amacındadır. Kişi, kendi yeteneği doğrultusunda değişiyor veya değişimi kendi hızına göre ayarlıyor. Tabii ilk başta istemek lazımdır.

Astrolojinin, geometrik yasalara dayanarak, evrendeki olasılık evrelerini doğru okunmasını hedefleyen bir yapısı vardır. Astroloji kültürü çok eski tarihlere dayanmaktadır. Eski astronom / astrologlar, gökyüzündeki hareketleri gözlediler ve bunları esas alarak birtakım olaylar nasıl oluşuyor sorusuna cevap aramaya başladılar. Örneğin, bir Tam Güneş Tutulması tarihine bakıp , tutulmanın altında kalan yeryüzü izdüşümde, bir olaya tekabül edeceğini test ederek buldular veya Mars'ın burçlar kuşağı Zodyak ta ki her hangi bir koordinatında olması muhtemelen bir oluşumu saptayabilir. 

Pek çok  araştırma yapıldı ve deneyimlerin sonucu oluşturdukları arşiv bugün muhteşem bir bilgi dağarcığı halinde bizlere sunuldu.
Astroloji Nedir? 4.5 5 Unknown Astroloji hakkında hemen hemen herkesin bir fikri var, kimisi de hiç bir şey bilmiyor. Yetersiz kişilerin bilgi eksikliğinden dolayı gene...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved