Temmuz Ayının Taşı Yakut

 


Yakut
Yakut Taşı, şifalı taşlar arasında kırmızı renk skalasında yer alır. Kırmızı taşlar gücün ve ihtirasın sembolü olmuştur. Bu sebepten Yakut taşı binlerce yıl boyunca yeryüzündeki en değerli taşlardan biri olmuştur. Yakut, muhteşem rengi göze çarpan parlaklığı ive kusursuz sertliği ile değerli taş olma özelliklerinin hepsini bünyesinde bulundurur.

Binlerce yıldır Yakut rengiyle, sertliğiyle, parlaklığıyla ve diğer kendine has karakteristik özellikleri ile en değerli taşlardan biri sayılmıştır.

Uzun yıllardır kökeni Hindistan olarak bul edilmektedir. 2000 yıllık Hint edebiyat kaynaklarında bile değerli taşlarla ilgili bilgilere rastlamak mümkündür. 

Sanskritçedeki yakut kelimesinin anlamı Taşların Kralı anlamına gelmektedir. Günümüzde ve geçmişte, birçok Kraliyet ve Saraylarda, mücevher ve eşyalarda süsleme amacıyla kullanılmıştır. Pozitif düşünce üzerine çok etkili bir taştır. Mutluluk, kendine güven, stres azaltıcı, depresyon üzerinde etkili bir taştır. Geçmişten günümüze şans taşı olarak bilinir. Bunun yanında özellikle “bağışıklık sistemi” üzerinde şifalı etkiye de sahiptir. Kan dolaşımını düzenler ve canlandırır.

Bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Cinsel isteği artırır. Kişinin kendisini ifade etme becerisini güçlendirir.Sevgiye verilen önemi artırır. Olumsuz duygulardan arındırıcı özelliktedir. Kullanan kişileri dürüst olmaya teşvik eder. Sezgileri güçlendirir ve öngörüyü etkiler. Ruhsal gelişim ve mutluluk üzerinde etkilidir.

Fiziksel etkileri olarak; kan ve lenfler ile ilgili hastalıklarda ve ateşli hastalıklarda kullanılması faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı bedene güç verir. Kalp ve dolaşım sistemi için çok faydalıdır. Kan dolaşım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Böbrek üstü bezleri, böbrekler, üreme organları ve dalak için faydalıdır. Cinsel gücü arttırır ve cinsel aşırılıkları dengeler. Menopozun etkilerini azaltır, adet dönemi ağrılarına iyi gelir. Hamilelik sürecindeki ağrıları azaltmaya yardımcı olur ve doğumu kolaylaştırır.


Temmuz Ayının Taşı Yakut 4.5 5 Unknown Yakut Taşı, şifalı taşlar arasında kırmızı renk skalasında yer alır. Kırmızı taşlar gücün ve ihtirasın sembolü olmuştur. Bu sebepten Yakut...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved