Güneşte Ters Kutuplaşma Etkisi

 
Güneş'in Manyetik Alanı 11 Yılda bir değişir. Phil Scherrer, Stanford Üniversitesinde Uzay Araştırması Fizik Bölümünde Profesördür.

"Güneş'in kutupsal manyetik alanı zayıflar, sıfır noktasına gelir ve sonra ters kutup ile tekrar ortaya çıkar. 'S güneş döngüsünün düzenli bir parçasıdır" dedi.

Bu döngü esnasında; Güneşin ters kutuplaşması tüm Güneş sistemini etkilenir.

Güneşteki patlamalar gezegendeki sıcaklık ve iletişimi etkileyecek, Güneş in ters kutuplaşması Dünya'ya gelen Güneş enerjisinin kozmik ışınları ve ultraviyoler artırabilir.

Önümüzdeki üç ila dört ay içinde, Güneşin manyetik alanı NASA (ABD uzay ajansı) göre, ters kutuplaşması 11 yılda bir ortaya çıkacak ve yaklaşık yarım bir süreç döngüyü tamamlayacak.
Stanford Üniversitesi (California) fizikçi Todd Hoeksema, uzay ajansı için konuşmasında;
"Bu değişiklik, Güneş Sistemi boyunca yansımaları olacak," diye belirtmiştir.

Güneş teki kutup değiştirme, Kuzey ve Güney anahtar konumları ile güneşin iç manyetik dinamoyu reorganize etmek yani yeniden düzenlemesidir.

Bu düzenlemeler güneş döngüsünün sonunda gerçekleşir. Fizikçiler bu maksimum güneş patlamaları aşamasında, Güneş enerjisinin kozmik ışınlar ve Dünyaya ulaşan ultraviyole radyasyonu artırabilir ve bu radyo iletişimi etkileyebilir. Dünya nın sıcaklığı değişebilir diye belirtmişlerdir. 
Heliosfer olarak bilinen Güneş in manyetik etkisi, Plüton aralığının ötesinde milyar mil uzanır. Voyager uzay aracı bu etkiyi yakalamak için yıldızlar arası uzay eşiğinde dolaşmayı, 1977 yılında başlattı.

Phil Scherrer, Stanford'da bir güneş fizikçisi, "Güneş'in kutupsal manyetik alanı zayıflar, sıfır noktasına gelir ve sonra ters kutup ile tekrar ortaya çıkar. 'S güneş döngüsünün düzenli bir parçasıdır" dedi.

Güneşte Ters Kutuplaşma Etkisi 4.5 5 Unknown Güneş'in Manyetik Alanı 11 Yılda bir değişir.  Phil Scherrer, Stanford Üniversitesinde Uzay Araştırması Fizik Bölümünde Profesördür...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved