Rüya Sorusu Kehaneti

 


İbranice: 'She'elat Halom' denilen rüya sorusu , bir kehanet uygulama şeklidir. Kişi uyku öncesinde meditasyon yaparak, bir sorusuna ilahi yoldan cevap alma şeklidir.

Orta çağ Yahudi ilahiyatçısı Hai Gaon meditasyon ile arınma ve açlık (yani oruç tutarak) , bir rüya sorusuna cevap almak için yöntem oluşturmuştur ve bunlarla ilgili notlar tutmuştur.

Abraham ibn Ezra ( astronomi , mistizm , felsefe ilgi alanları arasında ) ve diğerleri bu konularla ilgilenen kişiler ve bilim adamı Moshe Idel Exodus ile bu metinler belirlenmiştir. Mistik bir tezle 72 ünsüz harf içeren İbranice harf serisini her ayetin başına getirerek, Tanrı nın gerçek adını temsil ettiğini söylemişlerdir.

17. yüz yılın başlarında Hayyim Vital kendi oto biyografisi yazılarında haham olmak için yetiştirilen Venedik'te doğan bir Yahudi bilgin olan Leon of Modena mistik alemde bu rüya sorusu ile ilgili meselelere ilgi duymuştur, soruları olmuştur.
Rüya Sorusu Kehaneti 4.5 5 Unknown İbranice: 'She'elat Halom' denilen rüya sorusu , bir kehanet uygulama şeklidir. Kişi uyku öncesinde meditasyon yaparak, bir soru...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved