3 Kasım 2013 Güneş Tutulması

 2013 yılının son Güneş tutulması; 3 Kasım 2013 Pazar günü Akrep Burcunda gerçekleşecek. 

Başlangıç olarak kısa bir an dairesel olarak görünecek olması Güneş tutulmasının baş ve son kısmında olur.

Dünya'nın bir çok yerinden bu Halkalı melez ( Hibrid) Güneş Tutulması izlenebilir, Kuzey Amerika, Karayipler, Güney Amerika, Atlantik Okyanusu Güney Avrupa Afrika Madagaskar ve Orta Doğu dan görünür olacaktır. Güneş in bütünü kısa bir süre bloke olarak tam bir güneş tutulmasından sonra halkalı Güneş tutulması olarak başlayacaktır. Hibrid Güneş tutulması nadir görülen bir gökyüzü olayıdır. MÖ 1999 ve MS 3000 yılları arasında yapılan tahmini endeks araştırmasında 11.898 Güneş tutulmalarının yalnızca % 4.9 u melez (Hibrid) tutulma olarak belirlenmiştir.

Bu Güneş Tutulmasında farkındalığın artacağını yeniliklere hazır olunacağını bazı durumlarda kısıtlamaların bulunup sonuçsuz olan iş ve duygusal ilişkilerde geçmişle yüzleşme ve gerek düşünce gerekse harekette yeni adımlar atabilmeyi gösterir.

Akrep burcunun gizemi sırları daha da derinleşerek içteki oluşmuş duyguların hislerin sevincin intikamın nefretin bir an da olsa kısır bir döngüde dışa vurumu halleri karşınıza çıkabilir, parçaları birleştirerek bütüne ulaşma yolunda kör noktaların ortaya çıkması durumları bazı tanımı zor olan şeyleri açığa kavuşturma da yarar sağlayacaktır. Akrep in 11. Derecesinde gerçekleşecek tutulma burcu ve yükseleni Akrep olanları her konuda etkileyecektir. 
Tutulmanın diğer burçlardaki etkileri; geçmişe dönüp eskiyi gözden geçirmek analiz etmek, iş değişiklikleri, kişinin kendisine etki eden zararlı alışkanlıklar ve huylarını tekrar gözden geçirme durumu ve yaratıcılık gözlenebilir.
3 Kasım 2013 Güneş Tutulması 4.5 5 Unknown 2013 yılının son Güneş tutulması ; 3 Kasım 2013 Pazar günü Akrep Burcunda gerçekleşecek.  Başlangıç olarak kısa bir an dairesel ola...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved