Kasım Ayının Taşı Sitrin / Citrine

 


Kasım Ayının Taşı Sitrin / Citrine
Kasım Ayının Alternatif Taşı Topaz

Doğal sitrin, tezahürü, hayal gücünü ve kişisel iradeyi tetikleyen bir taştır. Güneş in gücünü taşıyan sıcaklık hissettiren rahatlık ve enerji veren hayat taşıdır. 

Sitrin taşı zihindeki düşünceleri değiştirmeye eylem için hareket geçebilecek cesareti verebilen karmaşa içinde bulunan ruhi düşünceleri bir düzene sokmak için takılması uygun olur. Saf arı enerjisi ile düşüncelerde değişime, hareketlerde canlılığa etken olur. 

Doğal sitrin taşı negatif enerjiyi tutarak biriktirir, koruyucu bir taştır. Olumsuz duygu ve düşünceleri pozitife dönüştürür. Bu özelliği ile yeryüzündeki iki kristalden biridir, diğer kristal kiyanittir.

Sitrin taşının rengi, soluk altın sarısı, bal rengi ve hemen hemen kahverengiye çalan birkaç rengin birleşimi ile oluşur. Kuvars olanları şeffaf sarı renkte olup, içinde ışığa tutulduğu zaman gök kuşağı rengini andıran renk pigmentlerinin kırılması yansır. M.Ö. 300 yıllarında Yunanistan da mücevher olarak kullanılmıştır. Renginden dolayı bazen yanlış olarak altın topaz ya da safranite olarak da adlandırılmaktadır. Ticari olarak satılan sitrin piyasa da açık sarı renkten daha çok sarı, turuncu kırmızımsı renklerin karışımlarında oluşur. Çoğu piyasa da satılan sitrin taşları ametist taşlarının ısıl işlemler sonucu dumanlı kuvars gibi taşlardan elde edilmiş olmalarıdır. 

Sitrin taşı için genellikle tüccar taşı denilmektedir. Parlak sarı renkte orijinal sitrinlerden bulabilmek ve bunu kasasına koyan tüccarın zenginliğinin başarısının refahının artacağına inanılır. Para ile ilgili işlerde girişimlerde sitrin taşı taşımak yararlı olur. Profesyonel bir destek taşı olarak görülen sitrin, bankacılıkta, ticarette, gazinolarda, spor ve fitness gibi hareketlilik içeren yerlerde üzerlerinde taşınması uygun ve etkili olur.


Kasım Ayının Taşı Sitrin / Citrine 4.5 5 Unknown Kasım Ayının Alternatif Taşı Topaz Doğal sitrin, tezahürü, hayal gücünü ve kişisel iradeyi tetikleyen bir taştır.  Güneş in gücünü taşıy...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved