Aralık Ayının Taşı Turkuaz

 


Aralık Ayının Taşı Turkuaz
Aralık Ayının Alternatif Taşı Mavi Zirkon

Aralık ayında doğanlar için Turkuaz taşı geleneksel bir burç taşıdır. Refah, başarı, mutluluk ve iyi şansı temsil eder. 

Aralık ayının taşı Turkuaz geleneksel meta fizik özellikleri ile insanlar arasında açık iletişim kurmayı etkiler. 

Yenilenme ve güçlendirmeyi sağlar. Aralık ayı burç taşı Turkuaz; boğaz, akciğer, astım, diş, depresyon gibi sağlık problemlerinde etkili bir yan tedavi uygulamalarında kullanılabilir.

Psikolojik olarak Turkuaz taşının etkileri, yaratıcılığı geliştirmekte, huzur ve insanlar arasındaki manevi bağı güçlendirmek için takılır.

On iki Zodyak işaretlerini içerek Gregoriyan Takviminde aylar için özel taşlar bir astrolojik konudur. 21 Aralık Turkuaz taşı on iki Ay takviminde Yay burcunun uğurlu taşıdır. Bundan başka Yay burcuna uğur getiren doğal taşlar, Mavi Topaz, Mavi Zirkon, Yakut, Lapis ve Lazulidir.

Turkuaz taşı, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Afrika, Avusturya, Sibirya, İran ve Avrupa da çıkarılmaktadır. Turkuaz rengini, geleneksel olarak gök ve denizin mavisinden , yeşilinden almıştır. Victoria döneminde güçlü popüler bir takı olarak tercih edilmiştir. 

Çağlar boyunca renklerin anlamları hayatın bir çok yönünü temsil eder. Özellikle sosyal ve dini konularda çok sık adı geçen bir taştır. Aralık ayı burç taşı Turkuaz rengini sadece Gökyüzünün maviliğinden almamıştır. Farklı renklerde Turkuaz taşları mevcuttur. Sarımsı gri, elma yeşili gibi yeşilin bir çok tonlarından ve mavi yeşil renklerde bulunmaktadır.

Aralık Ayının Taşı Turkuaz 4.5 5 Unknown Aralık Ayının Alternatif Taşı Mavi Zirkon Aralık ayında doğanlar için Turkuaz taşı geleneksel bir burç taşıdır. Refah, başarı, mutluluk ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved