Astroloji ve Embriyoloji

 


Fetüs Gelişimi ve Gezegen Etkileri

Gündelik hareketler kapsamında bütün alt küreleri içeren ‘’Primum Mobile’’ (Rönesans ve Ortaçağ Dönemi Astronomide ilk hareket: Güneş’ in ve Yıldızların batıdan doğuya doğru yükselerek hareket etmesidir,) var olan ve devinen maddeye etkisi vasıtasıyla erdemi aktarır.

Sabit yıldızlar küresi, gelecekteki oluşum ve kazaları ayrımsama gücünü fetüse vermeyle ilgili olduğu gibi, bu kürenin farklı etkilerini izleyerek aynı zamanda farklılaştırma gücünü de verir. Satürn küresi, gök kubbeden hemen sonra gelir ve ruh, bu gezegenin basiret ve mantıklılığını alır. Bundan sonra da Jüpiter küresi, ruha cömertliği ve bazı diğer tutkuları aktarır. 

Mars; nefret, öfke ve pek çok diğer duyguyu verir. Güneş; ilim ve hafızayı kazandırır. Venüs cinsel arzu devinimlerini, Merkür; sevinç ve zevkleri verir. Son olarak da, tüm doğal erdemlerin kökeni olan Ay, bu yapıyı kuvvetlendirir. Bazı şeyler, ruhtan kaynaklanırlar ve ruh, göksel cisimlerden muhtelif katışımları edinmiş durumdadır.

Fizik Beden: Gezegen adı verilen yıldızların etki ve ameliyelerini incelemekte gereklidir. Bu ameliyeler tarafından embriyodan yaratılan ve oluşturulan bedeni ele alalım. İnsanların yaratıldığı maddenin Satürn’ ün soğukluğu ve kuruluğu tarafından ele alınıp sıkıştırıldığını anlamak gereklidir, beden bu gezegenden güç ve besleyici özellikler alır. Satürn’ de iki çeşit güç vardır: Birincisi genel olarak maddeyi hazırlar, ikincisi de ona belli bir şekil kazandırır. 


Embiryo, doğumdan önce anne karnında gezegen sisteminden etkilenir. İlk ay boyunca embriyonun yapılanmasına Satürn egemendir. 

İkinci ayda sıra Jüpiter’ e geçer ve bu gezegen de özel bazı güçlerle, bedenin sahip olması gereken uzuvları almak ve edinmek üzere, maddeyi hazır hale getirir. Bu uzuvlara Satürn’ de katkıda bulunur. Jüpiter aynı zamanda, fetüs maddesini harika bir ısı ile destekler ve ilk ay Satürn’ ün kuruttuğu tüm kısımları nemlendirir. 

Üçüncü ayda Mars, ısısıyla başı oluşturur, sonra da tüm uzuvları birbirinden ayırır. Örnek olarak; boynu kollardan, kolları bedenin yan taraflarından ve bu şekilde sırayla ayırır. 

Dördüncü aya hükmeden Güneş, fetüs üzerine farklı şekiller yerleştirir. Kalbi yaratır ve duyarlılığı hızlandırır, eski hekim ve astronomlar böyle belirtir. Aristo farklı fikirdedir; ona göre kalp diğer bütün kısımlardan önce oluşur ve diğerleri kalpten gelişir. 

Venüs, beşinci ayda, tesirleriyle dış uzuvları işler ve kulaklar, burun, kemikler, erkek ve dişide cinsel organları oluşturur ve bunlara ek olarak; elleri, ayakları ve parmakları birbirinden ayırır.

Altıncı ay boyunca, Merkür’ün hakimiyet ve etkisiyle ses organları, kaşlar ve gözler oluşur. Aynı gezegenin etkisiyle saçlar belirir ve fetüste tırnaklar görülmeye başlar.

Yedinci ayda, Ay diğer gezegenlerin başlattığını tamamlar, çünkü ıslaklığı ile etin içindeki boş alanları doldurur. Venüs ile Merkür bütün bedeni nemlendirir ve gereken besini verirler.

Sekizinci ayda Satürn, yaptığı etkiyle fetüsün büyük bir kısmını soğutur, kurutur ve böylece onu sıkılaştırmış olur. Ancak, ısısı ve nemiyle fetüsü ihya eden dokuzuncu aya hükmeden Jüpiter olur.


Astroloji ve Embriyoloji 4.5 5 Unknown Fetüs Gelişimi ve Gezegen Etkileri Gündelik hareketler kapsamında bütün alt küreleri içeren ‘’Primum Mobile’’ (Rönesans ve Ortaçağ Dönem...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved