Astrolojide Birincil, İkincil, Üçüncül Evler

 


Astrolojide Birincil, İkincil, Üçüncül Evler

Evlerin doğum haritasındaki anlamlarını anlamak için başka şekillerde de evleri bölmemiz olasıdır. Bir psikanaliz yaparcasına her parçayı inceleyerek bilinmedik yöntemleri bulunur.

Aktivitelerimizin, oluşan enerjimizin en önemli olduğu evler AKSLARIN başlangıcında olan KENAR (ANGULAR) EVLERDİR.

1.,4.,7.,10. evler. Bu evler dörtlü grup ayırımında başlangıç oluşturduğundan potansiyelimizin ana başlıklarını fişekler. Önemli oldukları için BİRİNCİL EVLER olarak da bilinir. Geleneksel olarak yönetici burçlar KOÇ (İlkbahar Ekinoksu), YENGEÇ (Yaz Ekinoksu), TERAZİ (Sonbahar Ekinoksu), OĞLAK (Kış Ekinoksu) kenar evlerde bulunur ve bu evler bu burçların enerjilerini tanımlar, yeni oluşumlara hazırlık verirler. İlkbahara giriş, 1. ev; ruhumuzu aydınlatır. Yaza giriş, 4.ev içimizi ve tenimizi ısıtır. Sonbahara giriş 7.ev tüm seneyi gözden geçirmemizi sağlarken, 12 ayı özetleyen ve sonuca götüren kışa başlangıcı gösterir. Kışa giriş, 10.ev ise başlangıç sonudur. Bu evler boş ise kişi kendini bütünlemede zorlanacaktır. Başarılı yöneticilerin, politikacıların ve danışmanların doğum haritasında bu evlerin iyi etkiler aldığını görürüz. Örneğin kendi doğum haritanızda 1. eviniz Kova burcundan başlıyorsa, yaklaşık olarak 4. evinizin Boğa, 7. eviniz Aslan, 10.evinizin Akrepten başlar. 

Kenar evlerin enerjileri; 2,5, 8, 11. evlerde deneyimlerini uygulama fırsatı verir. Kenar evlerin enerjisini üstlenen bu evler İZ SÜREN (SUCCEDENT) EVLER veya İKİNCİL EVLER olarak adlandırılır. Geleneksel olarak 1.ev Koç burcundan başladığı için, 2.ev Boğa olacak ve diğer ikinci evlerde sabit burçlar olan Aslan, Akrep, Kova bulunacaktır. Bu dört ev genelde başkaları ile olan ilişkilerimizdeki zorlanmalarımız ve uyumlarımız hakkında bilgi verir. Başarılı bankerlerin, yatırım uzmanlarının ve iş adamlarının bu evleri iyi etkiler almıştır. Örneğin, kendi doğum haritanızda 1.eviniz Kova burcundan başlıyorsa, yaklaşık olarak 2. evinizin Balık, 11. evinizin ise Yay burcundan başlar.

Geri kalan 3.,6., 9.,12ç., evlere RİTİMSEL (CADENT) EVLER veya ÜÇÜNCÜL EVLER denir. Geleneksel olarak değişken burç olan İkizler, Başak, Yay ve Balık burcu burada bulunur. Birincil evler ilk enerjiyi oluşturur. İkincil evler enerji üzerinde enerji üzerinde konsantre olurken, üçüncül evler ise enerjiyi yenileyerek, ritmik bir şekilde yeni alanlara yaymaya çalışırlar. Sanatçıların, psikologların ve başarılı doktorların doğum haritalarında bu evler iyi etki almıştır. Şayet kendi doğum haritanızda 1. eviniz Koç, 6. eviniz Yengeç, 9. eviniz Terazi, 12. eviniz Oğlak burcundan başlayacaktır.

Birincil Evler: Atılganlık, enerjinin oluşturulup aktivite edilmesini sağlar .

İkincil Evler: Araştırma, enerjinin stabilizasyonunu ve somutlaştırılması görevini üstlenirler.

Üçüncül Evler: Uygulama, enerjinin uygulama alanlarında düzgün dağıtılması, bu evlerin konularında gerçekleşir.

Astrolojide Birincil, İkincil, Üçüncül Evler 4.5 5 Unknown Astrolojide Birincil, İkincil, Üçüncül Evler Evlerin doğum haritasındaki anlamlarını anlamak için başka şekillerde de evleri bölmemiz ol...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved