Astrolojide Güneş - Ay Açıları

 


Egolar, Baba, Erkek Arkadaşlar, Tavırlar, Vücut Enerjisi

Bu kavuşumun etki süresi 3-4 gün sürer. Kişisel açıdan, içe bakış, kendi hislerini anlama, idrak etme gibi etkileri vardır. Kişinin doğum haritasında Güneş’ in aldığı açılar, kişiliğin nasıl ifade edildiğini anlatır. Genel olarak kişinin hayatında babasını, erkek arkadaşlarını, hayata karşı aldığı tavırlarının şeklini belirtebilir. Güneş açıları egoların dilidir. Güneş astrolojide ışık kabul edilir ve horoskobun en önemli bilgi yansıtıcısıdır. Bu yüzden tolerans aralığını gerektiğinde - + 12 derece orba çıkartabilir.

Güneş / Ay Açıları 

Güneş/ Ay Kavuşumu:0 derece Tolerans - + 12 derece orb
Güneş Ay kavuşumu, yeni ayın oluşumunu gösterir. Ay, Güneş’ ten ileride duruyorsa yeni ay oluşmuş ve ışığı artmaya başlamıştır. Ay, Güneş’ ten geride duruyorsa oluşmakta olan yeni ayın habercisidir. Kavuşumda Güneş ve Ay aynı burçta bulunuyorsa, etkisi oldukça güçlüdür. Duygular ve hisler, düşünceler ve mantıkla çatışmaz. Kişi, iç dünyasında karışıklık yaşamaz. Dengeli bir kişiliğin göstergesidir. Yeni ay devreleri astrolojide yeni fikirlerin ve oluşumların başlaması için yeşil ışığın yandığı devrelerdir. Bu konumda doğan kişiler, yeni fikirleri destekleyen canlı ve yaratıcı şahıslardır. Yeni projelere ilk imzayı atan, hatta çoğu zaman farkına varmadan bile bir olayı başlatan tiplerdir. İçlerinde bu enerjiyi taşırlar. Ay bu durumda kendiliğinden oluşumları destekler. Genelde çevreleri tarafından beğenilirler. Enerjileri büyük olan bu kişilerin kendilerini ifade etme güçleri coşkuludur. Arkadaşlıklara çok önem verir. Kendi eksiklerini görüp, çoğu şeyi onlardan çabucak öğrenip ve kendi eksik taraflarını düzeltebilirler. Kendilerini çok iyi organize eder, bu da başarıya ulaşmaktaki en büyük kozlarıdır. Sert açılar var ise, başkalarının onayını almak çok umurlarında olmaz, Güneş ve Ay komşu burçlarda (örneğin Kova balık) kavuşum etkisi azalır. 
Ayrıca, ailevi ve kişisel aktiviteler yönünden de etkilidir. İş, sosyal çevre ve özellikle karşı cins ilişkilerinde olumlu açıdır. Ev içinde dekorasyon yönünden yenilikler ve aile ile yapılacak toplantılar için uygun zaman dilimidir. Sert açılar almış ise, ailevi sorunlar, iş aktiviteleri, ticaret işlerinde sorunların çıkabileceği bir dönemi belirtir. Tüm bu konularda, zayıflıkları yok etmek ve gelişme sürecini başlatmak açısından etkili olacak zaman aralığıdır.Güneş – Ay Sekstili: 60 derece Tolerans -+ 6 derece orb. (Güneş Altmışlık Ay )

Yeni fikirler verici, işleri yoluna koyma açısından uygun zaman aralığını ifade eder. Kişisel anlamda; duygular açısından dengeli olmaya, rahatlığa, bu birkaç günlük zaman sürecinde, ziyaretler yoğunlaşır, ev hayatı sakin geçer. İyi fikirler geliştirmek ve kendinizi daha dikkatli bir şekilde inceleyecek şekilde kolay olur. Ayrıca, bütçe işleri için uygun bir zaman dilimidir.
Ay ve Güneş’ in doğum haritasında böyle bir konuma sahip olması, uyumlu bir çocukluk yaşantısının ve sonraki mutlu, dengeli hayatın habercisidir. Aile fertleri ile son derece uyumlu ve anlayış içinde yaşarlar. Arkadaş edinmelerinde zorlanmayan bu kişilerin özellikle karşı cinsle ilişkileri de çok iyidir. Geçmiş ve bugün arasındaki dengeyi çok iyi kurar, tecrübelerden ders alır. İnsanları kırmamaya özen gösterirler ve genel de de sevilen insanlardır. Yaptıkları işlerin, en iyisini yaptıklarını düşünürler. Davranış tarzlarında biraz sabit fikirlidirler. İşlerini ve davranışlarını stillerini kolay bir şekilde değiştiremezler. Engellerden korkmaz, üzerlerine giderler. Güneş Ay sekstili her konuda başarılı olacak bir kişiliğe işaret eder.

Güneş – Ay Karesi: 90 derece Tolerans: -+ 7 derece

Bu durum, hayatın çeşitli alanlarında çelişkiye neden olabilir. Büyüdükleri zaman ebeveynleri ile olan sorunları yüzünden karşı cinsle zor ilişki kurma problemleri yaşayabilirler. Aileleri veya üstlendikleri sorumlulukları bu insanların gitmek istedikleri yoldan alı koyacaktır. Kişinin iç dünyası sürekli çelişki halindedir. Huzuru yakalamak için pek çok yaşam sınavı onları bulur. Kavgacı ya da gereğinden fazla korumacı yapılarından dolayı, duygularını yıpratacak olaylar ile sık bir şekilde karşılaşabilirler. Karakterleri güçlü olabilir ama yüksek egoları ve duyguları arasındaki çatışmalar, dengeli bir yapıya kavuşmakta zorlanmalarına, gerekli değişimi oluşturamamalarına sebep olabilir. Bu açı; duygusal, ailevi ve iş konularında çıkmazların olabileceği sert açı şeklidir. Bu zamanda sorunların sorunların ana sebebinin kişinin kendisinde aramasında yarar vardır. Bu açı esnasında, bireye genelikle dıştan bir etki olmaz, kendi içindeki duygu karmaşasından meydana gelebilecek olumsuzluklar göze çarpar. Çalışma, ev, aile, ikili ilişkilerde olumsuz durumlar bu zaman sürecinde daha da kötü bir hal alır. Bu açı zor bir transit olmasına rağmen, kişi negatif düşüncelerini irdeleyip sonlandırabilirse kendinde gelişme gösterebilir.

Güneş- Ay Trini:120 derece Tolerans: 10 derece orb (Güneş Üçgen Ay)

Dengelenmiş ruhsal yaşamları sayesinde pek çok kişinin yaşadığı zorluklardan etkilenmezler. Başlarına gelen felaketleri çok kolaylıkla atlatmayı başarırlar. Çocukluklarındaki ve aile yaşamlarındaki huzurlu geçmişleri sayesinde başkaları ile olan ilişkileri dengeli bir şekilde olur. Kişinin egosu ve duyguları arasındaki uyum onlara başarı ve saygıyı getirir. Hayata bakış açıları genelde pozitiftir. Başkalarına baskı uygulamaları, kendilerini izlemelerini sağlayacak güce ve doğal yetkiye sahiptirler. Bu da çok iyi lider ve yönetici olmalarını sağlar. İç dünyasında huzur sayesinde karşı cinsle arkadaşlıkları oldukça iyi boyutlardır. Bundan başka, bireyin iç aleminde huzur ve denge kurmaya yardımcı olacak istek ve iyimserlik etkileri görülür. Zeka, idrak, hafıza güçlülüğü, tüm iletişimlerde söz sahibi olma özelliği yapar. Kişi deki yaratıcı gücü destekler, doğuştan var olan yeteneğin kolaylıkla kullanılmasını sağlar. Bu transitin enerjisi, kişiye sempatiklik verir. Yetki almak ve görevlerin düzgün bir şekilde yapılmasını kolaylaştırır.

Güneş- Ay Oposizyonu: 180 derece Tolerans -+ 7 derece orb. ( Güneş Karşıt Ay)

Dolunay zamanı doğumu gösteren bu açı, duygusal problemlerin varlığını haber verir. Çoğu zaman duygular ve davranışlar çatışma içindedir. Bu kişiler aslında zor kişiler olarak adlandırılır. Kişi eylemlerinde kendini sanki ikiye ayrılmış gibi hissedebilir. Bu çatışma hali depresyona ulaşarak sinir gerginliklerine bir davetiye çıkartabilir. Bu karışıklığı yok etmenin tek yolu, kendini olduğu gibi kabul etmek ve derin analizlere girerek kendini sevmeyi öğrenmektir. Kendileriyle bu kadar uğraşmaları yanı sıra insan ilişkilerine de , çok önem verirler. İlişkilerinin mümkün olduğunca ayakları yere değen türden olmasını isterler. Bu kişiler hayatı, başlarına gelen ilginç olaylar ve arkadaşları ile olan çekişmelerle anlar ve tanırlar. Kendi düşüncelerine çok önem verseler bile, yakın çevrelerinin eleştirileri ve yaptıkları işler hakkında görüşlerini de almak isterler. Takdir edilmek ve başarılı olmak için çok çalışırlar. İlişkilerinde başarılı olabilmek için aldıklarından fazlasını verdikleri izlenir. Hata yapmak onlara göre değildir. Kendi kendilerini rahatsızlık duyacak boyutta eleştirirler. Rahat olmayı ve panik yapmamayı öğrenmekle, başarıyı kolayca yakalayabilirler. Aksi halde geçmişe çok fazla takılarak gelişmelerini durdurabilirler. Bu açı, iyi dengelenebilirse kişi çok başarı sağlayabilir. Ayrıca, bu zıt enerji kişinin kendi ihtiyaçları ile başkalarının çıkarlarının çatışmasını da belirtir. Bireysel ilişkilerde güçlükler doğar. Para veya diğer harcamalarda daha dikkatli olunması gerekir. Farklı yönden de bu transitin getirdiği yüksek enerji, hedeflenen işlerin yapılabilmesine ve başarılı olunmasını gösterir. 
Astrolojide Güneş - Ay Açıları 4.5 5 Unknown Egolar, Baba, Erkek Arkadaşlar, Tavırlar, Vücut Enerjisi Bu kavuşumun etki süresi 3-4 gün sürer. Kişisel açıdan, içe bakış, kendi hisler...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved