Güneş - Mars Kavuşum Açısı

 


Güneş - Mars Sekstili 0 derece Tolerans -+ 6 derece orb

Kişilik olarak sert karakterde olup, hiç bir tartışma ortamından kaçmazlar. Genellikle tartışmayı başlatan kişiler olmamakla beraber, bu şekilde gerimli ortamlarda kendilerini bulabilirler. Kişilikleri güçlü ve cesaretli olurlar, çekişmeli ortamlarda kazanma şansları olur.


Doğum haritasında güneş mars sekstili 0 derece açısı olan kimseler, başarılı lider olabilirler. Çoğu kral ve diktatörün haritasında bu açılar vardır. Eğer haritada sert açılar mevcut ise; büyüklük kompleksi taşıyabilirler. Ayrıca Mars' ın enerjik yapısından dolayı fiziksel güç gerektiren aktivitelerde bulunarak başarılı olurlar. 

Bu transit özellikle benliği yükseltir, Güneş Mars enerjisi ile birlikte negatif veya pozitif sonuçlar doğurabilir. Bu kavuşumda Mars' ın fiziksel hareketliliği, bireye zararlı olabilir, keskin aletlerden uzak durulmalıdır.

Güneş - Mars Sekstili Yarı Altmışlık Açı

Bu kişiler; sağduyulu ve içgüdüsel reaksiyonlarda çatışma halindedirler. Gerçekte içsel memnuniyeti elde etmek için sürekli tutum ve davranışlarını anlamalıdırlar. Yapıcı olmalıdırlar. Hayattaki en büyük zorlukları, sürekli değişen planlar, kararsızlıktır. Açık bir zihin ile işlerini yapabildikleri zaman başarı sağlarlar. Her türlü engeli aşmak için gereken güç ve enerjiye sahiptirler.

Güneş - Mars Sekstili 60 derece Tolerans- + 6 derece orb

Kişinin haritasında bu kavuşum açısı, yüksek enerjiyi gösterir. Her zaman hareket halinde olmak isterler ve taşıdıkları enerjiyi bu şekilde iyi kontrol ederler. Tersi olduğu durumlarda durağan işlerde çalıştıkları zaman aksi durumlar söz konusudur. Yaptıkları işlerde başarılı olurlar ve yaratıcıdırlar. Kişi de hakkını savunma, kendine güvenme, bildiğinde iddia etme, kararlardan vaz geçmeme durumları vardır. Bu dönemde başkaları üzerinde otorite sağlayıcı durumlar söz konusu olabilir.

Güneş - Mars Yarı Kare Kavuşum Açısı

Kişisel özgüveni temsil eder, giriştikleri işlerde başarılıdırlar. Fakat isteklerde sık bir değişiklik, istikrarsızlık yaşamlarında karışıklık yaratabilir. Doğum haritasında sert açılar almış ise, kendine aşırı güven, küstahlık, duygusal travmalar yaşayabilir bu da yapılması gereken zor işlerde karışıklık yaratabilir. Genellikle kendilerinde hatayı aramayıp, başkalarını suçlarlar. Sahip oldukları aşırı enerjiyi spor yaparak dengeleyebilirler.

Güneş - Mars Karesi 90 derece Tolerans -+ 7 derece orb

Kişinin doğum haritasında güneş mars kare açı var ise; kusursuz rekabet stratejisi görülerek her zaman kazanırlar. Başka özellikleri; muhalefetlik, yüksek benlik ego tutumu gözlenir. Güçlü, iradeli, tutkulu özelliklere sahip olan bu iki erkek gezegenin kavuşumu kişide eril yönlerin ağır basmasına etki eder. Çatışmalardan korkmayan bir kişiliği simgeler. Tahammül sınırlarını aşarak yılmadan mücadele ederler. Ters açılar var ise, huzursuzluk, sinirsel rahatsızlıklar gözlenebilir. Bireyin kendisi ile savaş içinde olduğu zamandır, bazı ciddi ego mücadeleleri verilebilir, bu güçlü enerjiyi güç isteyen işlerde kullanarak dengeleyebilirsiniz.

Güneş - Mars Trini 120 derece Tolerans -+7 derece orb

Haritadaki bu konum yüksek yaşam enerjisini gösterir. Bu tarz insanlar; mücadele ve zor işlerden zevk alırlar. Kendilerine özgü fikirleri vardır. Lider olmaya, hırslı olduklarından önde gitmeyi severler. Bunun yanı sıra, yanlışlıklarının bilincinde olup ve başkalarının da fikirlerine önem verirler. Yaşamları oldukça hareketlidir. Monotonluktan hiç hoşlanmazlar, uzun çalışma saatleri onları yormaz. Ayrıca, başarılı sporcular için ideal bir açı kalıbıdır. Kişinin özgür olarak davranabileceği, kişisel kazancı için çalışabileceği zaman dilimini gösterir. Yeni projeler yapabilme veya bir projeye başlanmışsa bunun ilerlemesi için uygun dönemdir.

Güneş- Mars Oposizyonu 180 derece Tolerans -+ 7 derece orb

Bu tarz insanlar hayata savaşçı olarak gelmişlerdir. Mücadeleler, yenilgiler onları yıldırmaz, gözlerini korkutmaz. Bunun yanı sıra bu karakter özelliğini taşıdıklarından dolayı fazla baskıcı olmamaları gerekir. Olgunlaştıkça hırçınlık ve saldırganlık huylarını kontrol etmeyi öğrenebilirler. Böylelikle bu açı konumunun verdiği yüksek enerjiyi olumlu bir şekilde kullanabilirler. Ayrıca, çeşitli çalışmalar için sakıncalı kritik bir zamanı gösterir. Bu transit ayrıca kişinin kendisini fark etmesine etken olur, bu zaman diliminde ego bireyi destekler.


Güneş - Mars Kavuşum Açısı 4.5 5 Unknown Güneş - Mars Sekstili 0 derece Tolerans -+ 6 derece orb Kişilik olarak sert karakterde olup, hiç bir tartışma ortamından kaçmazlar. Genell...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved