Güneş - Merkür Açısı

 


Güneş Merkür kavuşum: 0 derece Tolerans -+ 7 derece orb

Astrolojik olarak bu açı kalıbı, iyi olmamakla beraber bunun yanı sıra hoş etkiler meydana getirebilir. Merkür, bu kavuşumdan o kadar çok aktivite olmuştur ki, zihinsel enerji çok yüksektir ve bazı durumlarda zihni bile durdurabilecek düzeye gelir.


Güneş Merkür kavuşumunda sert açı almış olan kişiler, hızlı zihinleri sinirli, eller ile ilgili hastalıklar, kimi zaman da tırnak yeme alışkanlıkları görülür. Kişinin bu enerjisini nasıl kullanacağını Güneş’in bulunduğu burca göre değişir. Bu açıya spritüel açı denir. Düşüncelerinde başlarına bir şey gelmeyeceklerine inandıklarından rahat bir ruh hali sergilerler. 

Yaşamlarında gösterdikleri cesarete deli cesareti denir. Stresle çok iyi başa çıkarlar, biraz sabit fikirlidirler, objektif olmaları çok uzun zaman alır. İnandıkları bir konuda fikir değiştirmeleri çok güç olur. Örneğin, tanıdıklarının yaptıkları entrikaları anlamaları için hayatlarında çok zarar görmeleri gerekir. İnandıkları alanlarda iyi konuşmacıdırlar, ikna kabiliyetleri fazladır, sahip oldukları tecrübelerini çevrelerindeki ilişkilerden ziyade, okudukları kitaplar ve literatür takibiyle genişletirler. Başka olumlu açılar var ise, Zodyak’ ın dahileri olarak adlandırılırlar. Tüm yeniliklere açık ve icatlara karşı meraklıdır.

Bu transit etkileri birkaç kısımda incelenebilir; kişiliğin ortaya konulmasında, düşüncelerin açık ve net bir şekilde olması, haberleşmenin etkileri, ticaret türü işler ile ilgilenmek için uygun zamandır. Gelecek ile ilgili planlar yapmak ve ileriye dönük ihtiyaçların karşılanabilmesi için yapılacak çalışmalarda bu transit kavuşumu işleri kolaylaştırır. 

Güneş Merkür Sekstili 60 derece ( Güneş Altmışlık Merkür)

 Her türlü, iletişim, haberleşme ve kişisel etkileşim için müsait bir gündür. Önemli konular, iş görüşmeleri gibi hassasiyet gerektiren mevzularda açıklığa rahatlıkla kavuşturulabilecek, problemleri çözebilecek zamandır. Kişinin hayattan beklentilerini gözden geçirerek plan kurabileceği ve bunlara göre ilerleme kayıt edebileceği bir dönemdir. Bu transitte önemli olan kişinin karşısına çıkacak fırsatları değerlendirebilmesi ve hızlı davranabilmesi açısından olumlu bir açıdır. Kısa yolculuklar, müze, sergi, gibi yerleri ziyaret etmek gibi faaliyetler yapılabilir.

Güneş  Merkür Sekstili 90 derece (Güneş Kare Merkür)

Bu transitin olduğu gün için, fikirsel aktiviteler yönünden hareketli bir zamanı gösterir. Kişi bu kavuşum zamanında olaylar veya konuşmalardaki yüzeysel görünüme değil altında yatan gerçek anlamına dikkat etmelidir. Fikirlerin ispat edilmesi için çaba sarf edilen ve farklı düşüncelere karşı kapalı olmayı gösterir. Karşıt görüşleri dinlememe, kendi düşünce yapısında ısrarcı olmaya, zihinsel enerjinin her zamankinden fazla olduğunu gösterir. Kişi bu güç ile yapmak istediklerini ortaya koyabilir ve bunu da kolaylıkla yapar. Dikkat edilmesi gereken, iyi plan yapmak, fikirlerde kararlı olmak önemlidir. 

Güneş Merkür Sekstili 120 derece (Güneş Üçgen Merkür)

Bu transit süresinde, birey kendini ve çevresindekileri daha iyi anlayabilir. İlginizi çekecek konuları daha iyi anlayabilir, etrafınıza fikirlerinizi kolaylıkla anlatıp kabul ettirebilirsiniz. Aynı zamanda başkalarının da sizin ortaya koymuş olduğunuz konuya bakış açılarını görebilir. Karşılıklık fikir alış verişinde bulunabilecek bir günü gösterir. Her türlü çalışmaları yapabilecek, öğrenme ve öğrendiklerini anlayabilecek zamandır. Eğer bir sorun var ise, bunu çözebilecek avantajlı bir vakit olduğunu belirtir. İş, dinlenme, gezmek ve bir şeyler öğrenmek için uygundur. 

Güneş Merkür Sekstili 180 derece ( Güneş Karşıt Merkür)

Bu açının sert ve kuvvetli bir etkisi vardır. Diyalog kurmakta yaşanılacak zorluklar, anlatılmak istenen şeyleri net olarak açıklayamamak veya karşınızdaki kişinin konuşmalarını dinlememek, yanlış anlaşılmalar revaçta olur. Sert açılar almış ise, düşünceler ve anlama kapasitesinde karşıtlıklar söz konusu olabilir. Bu da gerginliklere sebep olur, bu gerginlik fiziksel yönden sinir sistemine etki ederek yorgunluk ve asabi ruh hallerine neden olabilir.  

Güneş - Merkür Açısı 4.5 5 Unknown Güneş Merkür kavuşum: 0 derece Tolerans -+ 7 derece orb Astrolojik olarak bu açı kalıbı, iyi olmamakla beraber bunun yanı sıra hoş etkiler...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved