Güneş Venüs Kavuşum Açısı

 


Güneş – Venüs Açısı: 0 derece, Tolerans -+ 7 derece orb

Astrolojide bu açı çok olumlu etki yaratır. Kişinin doğum haritasında başka zorlu açılar yok ise; çekici, neşeli ve iyimser olduğunu gösterir. İnsanları ikna etmekte, tatlı dile ve kabiliyete sahiptir. 


Sosyal yaşamdaki başarıları ve dışa dönüklükleri, ılımlılıkları, karizmatik görünüşlerinden kaynaklanmaktadır.

Bu kavuşum kişinin narsist eğilimlerini artıracak kadar fiziksel güzelliğe sahip olduğunun göstergesidir. Bu kişileri toplum içinde popüler olmak, sürekli sevilmek isterler, sanatsal kabiliyetleri ve güzellik duyguları gelişmiştir. Rahat düşkün yapıda olup, yemeğe düşkündürler. Bundan dolayı da kilo alma problemleri olur. Hangi burçta olursa olsun, bu açı geçinilmesi çok kolay bir kişilik yapısını gösterir.

Güneş Venüs Sekstili 60 derece (Güneş Altmışlık Venüs)

Kişinin kendini iyi hissedeceği bir dönemi gösterir. Etrafınızdaki insanlar ile iyi iletişimler içinde olarak anlayışlı davranılacak bir zamandır. Kişiler ile olan ilişkileri tahlil edebilir, pürüzlü olan ilişkilerde sorunların halledilmesi açısından uygundur. Venüs' ün verdiği pozitif enerji sayesinde, popülerlik ve insanlar üzerinde olumlu etki bırakabilirsiniz. İş ve maddi konularda özellikle finansal anlaşmaların yapılması açısından uygun bir dönemdir. 

Güneş Venüs Sekstili 90 derece ( Güneş Kare Venüs)

Bu sert açı pozisyonunun tetikleyici etkisi kişiyi, ılımlı olmaktan, güzelliklerden uzaklaştırabilir. Bu transit kişide içsel disiplini kuramamayı gösterir. İkili ilişkilerde, duygusal veya evlilik hayatında ortaya çıkabilecek gerginlikleri de gösterir. Venüs' ün bu olumsuz transitinde büyüklenme, her şeyin kendiliğinden oluşmasını beklemek olumsuz etkiler yapabilir. 

Güneş Venüs Sekstili 120 derece (Güneş Kavuşum Venüs)

Kişinin kendisini fiziksel ve duygusal olarak çok iyi hissedeceği bir zamandır. Olumlu etkiler alan bir transittir. Yaratıcılık, kendini ifade edebilme, sevgi ve güzellik anlayışını ifade eden bir açıdır. Yalnız dikkat edilmesi gereken husus, bu açını etkisi ile kişide tembellik görülebilir. Hassas, iyimser, sevecen olur. Ayrıca, sergiler, orijinal eserler, tasarımlar ile ilgili eserlere ilgi, kişiye özel tasarımlar ile uğraşmak için uygundur. Duygusal ilişkilerde olumlu gelişmeler, bekarlar için evlilik gibi olayların gerçekleşebileceği bir zamandır. 

Güneş Venüs Sekstili 180 derece (Güneş Karşıt Venüs)

Bu transitte ilişkilerdeki saklı kalmış problemler, sorunları odak noktası haline getirir. Gizli olan durumları ortaya çıkarmak için uğraşılması gereken zorlu süreci gösterir. Bu transitin etkisi önemsiz olabileceği gibi, çok önemli boyutlara da ulaşabilir. Bu tamamen kişinin daha önceki transitlerdeki açıların pozisyonları ile ilgilidir. Gene de çok fazla sorun getirmeyen bir transittir. 


Güneş Venüs Kavuşum Açısı 4.5 5 Unknown Güneş – Venüs Açısı: 0 derece, Tolerans -+ 7 derece orb Astrolojide bu açı çok olumlu etki yaratır. Kişinin doğum haritasında başka zorlu ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved