Astrolojide Transit Nedir?

 


Astrolojide Transit Açı Nedir? Bir gezegenin kendi yörüngesinde, dolaşımı sırasında diğer gezegenler, burçlar, gökyüzü evleri ve tüm özel noktalar ile olan ilişkilerine, meydana gelen değişik pozisyonlara TRANSİT denir. Transitler esnasında gezegenler arasında oluşan mesafelere, BAKIŞ AÇISI denir.

Normal olarak yorumlamalarda kullanılan AÇI ifadesi ile aynı anlamdadır. Kişinin doğduğu andan yaşamının sonuna kadar, hatta sonsuza kadar takdir edilen ve mevcut potansiyeli kuvvetlendirici, uyandırıcı ve harekete geçirici oyunlardır.

Bir başka ifade ile transit hayatımızdaki hareketi sağlayan, oluşları meydana getiren bir faktördür. Birey için hayatındaki nelerin olacağı yıldız haritalarında vardır. Nu durumların nasıl ve ne zaman olacağı transitlerde gizlidir. Yerinde ve zamanında değerlendirilirse çok önemli bir rehber olabilir. Olabilecekleri değiştirmek mümkün değildir ancak önlemler alınabilir. Kişinin düşüncelerini, psikolojik temayülleri, davranışsal şekilleri önceden haber vererek hazırlıklı olmayı öngörebilir.

Astrolojide Transit Nedir? 4.5 5 Unknown Astrolojide Transit Açı Nedir?  Bir gezegenin kendi yörüngesinde, dolaşımı sırasında diğer gezegenler, burçlar, gökyüzü evleri ve tüm özel...

Hiç yorum yok:

Copyright © Astroloji ve Tarot. All Rights Reserved